Uznanie dla seniorów

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pamiętał o tym święcie, organizując uroczyste obchody.


Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się m.in. przewodniczący rady miasta Janusz Królik, przewodnicząca zarządu oddziału okręgowego PZERiI w Lublinie Alina Gucma oraz przedstawiciele szkół i miejskich instytucji. Nie mogło też zabraknąć burmistrza Waldemara Jaksona, który dziękował seniorom za to, że kilkadziesiąt lat temu rozpoczynali budowę Świdnika, który dziś jest jednym z najszybciej rozwijających się miast regionu.
Święto było okazją do odznaczenia tych, którzy na co dzień służą pomocą świdnickim seniorom. Złote Honorowe odznaki otrzymali: Wiesława Waniowska, Maria Kowalska, Krystyna Kulik, Władysław Stachyra, Anna Brendler, Lucyna Pulińska, Radosław Szczerba, Andrzej Radek, Piotr Jankowski i Ewa Jaśkowiak. Uroczystość umiliły występy artystyczne. Na scenie MOK zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 4, „Gaduły”, „Piąteczki”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, Studio Wokalne 24, chór z Klubu Seniora „Spokojna Przystań”, zespoły „Ale!Babki” i „Seniority”, Grupa Kabaretowa Emerytów, Danuta Kobylańska oraz Zofia Makuch. Święto było także okazją do odwiedzin Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie seniorzy mile spędzili czas, grając w kalambury. (opr. w)