V Liga. Dwusetna bramka Michała Gałki!

RUCH IZBICA – UNIA BIAŁOPOLE 4:1 (2:0)

1:0 – Gałka (19), 2:0 – Gałka (42), 3:0 – Gałka (55), 4:0 – Gałka (70), 4:1 – K. Ostrowski (81).

RUCH: Sasim (80 Pomianowski) – Pawlak, Blonka (40 Swatowski), Kaszak, Bożko (73 Bojarski), Kić (70 M. Jaremek), Babiarz (64 Antoniak), Wlizło, Kliszcz (79 Chwała), Zaprawa (55 Jaremek ), Gałka. Trener – Roman Blonka.

UNIA: Martyniak – Bureć, K. Cor (8 Musiński), Gąsiorowski, Krasnowski, Leśnicki, Ostrowski, Piekaruk (80 Wilgos), Skorupa, Zdybel, Pogorzelec. Trener – Jacek Płoszaj.
W środę w Izbicy rozegrano zaległy mecz 19. kolejki chełmskiej okręgówki między Ruchem, a Unią Białopole. Od początku kontrolę nad spotkaniem przejęli podopieczni Romana Blonki. Z polotem grający gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch ładnych trafieniach Michała Gałki.

Kapitan zespołu z Izbicy po zmianie stron wciąż grał bardzo dobrze i dołożył kolejne dwa trafienia. Gol w 55 minucie była dla niego 200 bramką strzeloną w barwach Ruchu! 15 minut później Gałka jeszcze poprawił rekord trafiając po raz 201. Po meczu zarząd klubu, trener i koledzy z zespołu mieli dla pana Michała miłą niespodziankę w postaci pamiątkowej koszulki i statuetki. (kg)

Orzeł na fali

ORZEŁ SREBRZYSZCZE – UNIA REJOWIEC 3:2 (2:1)

1:0 – A. Olender (30), 2:0 – D. Trusiuk (44 karny), 2:1 – R. Rossa (60), 3:1 – Tomaszewski (70), 3:2 – Huk (80 karny).

ORZEŁ: Kozłowski – Bazela, Malinowski, D. Trusiuk, Tomaszewski, Ł. Wójcicki, A. Olender, M. Olender, M. Wójcicki, Czapla, Sienawski (74 Rzeszut). Trener – Dominik Drewiecki.

UNIA: Pastuszak – Kloc (75 Bohuniuk), Brzezicki (46 Szczepanik, 88 Andruszczak), Paśnik (65 Góra), A. Czerwiński, R. Rossa (65 T. Sąsiadek), T. Rossa, Huk, Górny, Karauda. Kwiatosz. Trener – Tomasz Sąsiadek.

Po serii nieudanych występów, Orzeł wygrał dwa mecze z dużo wyżej notowanymi rywalami. Tydzień temu pokonał Kłosa Gmina Chełm i to na jego terenie, a w ostatnią sobotę zainkasował trzy punkty w starciu z Unią Rejowiec. – To nie jest tak, że wcześniej graliśmy jakoś dużo gorzej, po prostu w końcu zaczęliśmy grać skutecznie – zauważa Adam Sikorski, prezes zespołu ze Srebrzyszcza. Gospodarze objęli prowadzenie w 30 minucie. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne gości wrzucił Czapla, przedłużył ją Mateusz Wójcicki, a akcję strzałem z przewrotki z ok. 8 m pięknie wykończył Andrzej Olender. Pod koniec pierwszej połowy A.

Olender został sfaulowany w polu karnym Unii i sędzia wskazał „na wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Daniel Trusiuk. Po zmianie stron goście próbowali odrabiać straty, ale na trafienie Romana Rossy szybko odpowiedział Tomaszewski skutecznym strzałem z 15 m.

W 80 minucie Huk wykorzystał jeszcze rzut karny dla gości, ale wynik nie uległ już zmianie. – Mecz był otwarty, mieliśmy więcej dogodnych pozycji strzeleckich, bramki mogli zdobyć Mateusz Wójcicki, Sieniawski czy ponownie Tomaszewski – mówi Sikorski. – Przespaliśmy początek meczu, a w drugiej połowie za późno wzięliśmy się za odrabianie strat i zabrakło czasu by wyrównać – komentuje Marcin Palonka, kierownik klubu z Rejowca. (kg)

Hetman ambitny, ale przegrany

W środę w Izbicy rozegrano zaległy mecz 19. kolejki chełmskiej okręgówki między Ruchem, a Unią Białopole. Od początku kontrolę nad spotkaniem przejęli podopieczni Romana Blonki. Z polotem grający gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch ładnych trafieniach Michała Gałki. Kapitan zespołu z Izbicy po zmianie stron wciąż grał bardzo dobrze i dołożył kolejne dwa trafienia.

Jeden gol zdecydował

RUCH IZBICA – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 1:0 (0:0)

1:0 – Jasiński (14).

RUCH: Sasim – D. Jaremek (66 M. Jaremek), Kaszak (53 Kliszcz), Śliwa, Czochrowski, Kryłowicz, Babiarz, Wlizło (64 Antoniak), B. Jaremek (46 Pawlak), Jasiński (60 Bożko), Gałka. Trener – Roman Blonka.

SPÓŁDZIELCA: Mroczek – Poliszuk, Damian Orłowski, Jędruszak, Chaturvedi, Mróz, Pawlak, Mosiewicz (59 Oleksiejuk), Dziewulski, Oszwa (69 Kosowski), B. Mazurek. Trener – Mirosław Kosowski.

W meczu otwierającym 22. kolejkę okręgówki Ruch podejmował w Izbicy Spółdzielcę, i był faworytem. – Od początku osiągnęliśmy przewagę, w której efekcie już w 14 minucie objęliśmy prowadzenie – opowiada Roman Blonka, trener gospodarzy. Po indywidualnej akcji Michała Wlizły piłka trafiła do Przemysława Jasińskiego, który z bliska pokonał Krzysztofa Mroczka.

Ruch dalej atakował i już do przerwy mógł prowadzić 3:0, ale grał nieskutecznie. Tym razem strzelecki instynkt opuścił Michała Gałkę, który trzy dni wcześniej zdobył cztery gole w zaległym meczu z Unią Białopole. – Od 60 minuty spotkanie się wyrównało. I my i Spółdzielca mieliśmy swoje sytuacje, ale wynik już się nie zmienił. W moim odczuciu wygraliśmy zasłużenie – ocenia Blonka.

W końcówce remis mógł dla gości uratować Damian Orłowski. Raz groźnie strzelał z rzutu wolnego, a w 90 minucie po jego strzale głową futbolówka zmierzała w samo okienko bramki Ruchu, ale kapitalną interwencją popisał się Piotr Sasim i trzy punkty zostały w Izbicy. (kg)

Granica wygrywa

ZNICZ SIENNICA RÓŻANA – GRANICA DOROHUSK 0:5 (0:3)

0:1 – Swatek (13 karny), 0:2 – Poznański (16), 0:3 – Kamola (33), 0:4 – Swatek (64), 0:5 – Swatek (74).

ZNICZ: Knap – Tywoniuk, P. Mazurek, Drzewiecki (46 P. Hawryluk), C. Hawryluk, Wichrowski, D. Mazurek, Furtak, Malczewski, Kondratiuk, Smorga. Trener – Mateusz Skuczyński.

GRANICA: Kopeć – Kogut, Dzieńkowski (61 Macegoniuk), Józaczuk, Piotrowski, Słomka, Kamola, Swatek, Poznański, Gorzała, Kociuba. Trenerzy – Arkadiusz Słomka i Konrad Czebiera. (kg)

Czarne chmury nad Victorią

VICTORIA ŻMUDŹ – KŁOS GMINA CHEŁM 1:4 (0:2)

0:1 – Charaba (25), 0:2 – Charaba (40), 0:3 – Gierczak (49), 0:4 – Gierczak (51), 1:4 – Iwat (64).

VICTORIA: Seniuk (70 Globelny) – Cur, Kossowski, Stańczykowski, Łubkowski, Damian Urbański, Toporowski, Dawid Urbański, Iwat, Cymborski, Romanowski. Trener – Piotr Moliński.

KŁOS: Pawlak – Siatka, Flis, Poznański, Wyrostek, K. Rak (46 Kowalski). Świderski (46 Mazur), Żwirbla (65 J. Rak), Jabłoński (46 Wójcicki), Gierczak (80 Dyński), Charaba (60 Żurek). Trener – Tomasz Hawryluk. (kg)

Ogniwo się nie zatrzymuje

OGNIWO WIERZBICA – BRAT CUKROWNIK SIENNICA NADOLNA 4:0 (3:0)

1:0 – Kniażuk (2 samobójcza), 2:0 – Knot (14), 3:0 – Sobów (45), 4:0 – Knot (55),
OGNIWO: Budzyński – Kłos, K. Klimowicz, Pełczyński (70 Jusiuk), Szanfisz, Knot, Sobów, Bąk (72 Balcerek), Chlebiuk, E. Klimowicz, Jarosz (85 Siwek). Trener – Krzysztof Bodziak.

BRAT: Mróz (44 Lubaś) – Krystian Kowalczyk (81 Grzesiak), Malinowski, Kniażuk, Arkadiusz Kister, Wędzina, Płatek (78 Szostak), Arnold Kister (70 J. Wójcik), Suduł (65 Chwaszcz), Dubaj (60 M. Wójcik), Niedrowski (75 Adam Urbański). Trener – Andrzej Ignaciuk. Czerwona kartka: Wędzina (B) w 45 minucie za dwie żółte. (kg)

Ważna wygrana Frassati

UNIA BIAŁOPOLE – FRASSATI FAJSŁAWICE 1:5 (0:2)

0:1 – Gieracz (38), 0:2 – Stefaniak (41 karny), 1:2 – Piekaruk (63), 1:3 – Korchut (81), 1:4 – Robak (89), 1:5 – P. Przebirowski (90).

UNIA: Martyniak – Musiński, Leśnicki, Malinowski (80 Frąc), Piekaruk, Pogorzelec, Skorupa, Ostrowski, Zdybel, Krasnowski (70 Steciuk), Wilgos (46 Gawrzak). Trener – Jacek Płoszaj.

FRASSATI: Kulesza – Leszczyński (46 Gęca), Robak, P. Przebirowski, B. Błaziak, Gieracz (69 Leszcz), Matycz, Dunda, P. Kostka (78 Korchut), Wojciechowski, Stefaniak. Trener – Rafał Robak.

W Białopolu spotkały się ekipy wciąż niepewne utrzymania w lidze. O ile jednak Unia znajduje się w wyraźnym dołku, o tyle Frassati przeciwnie, gra ostatnio bardzo dobrze, był nawet bliski remisu z Ogniwem. I w niedzielę było to widać. Gospodarze próbowali atakować, ale nie mieli pomysłu na rozbicie dobrze ustawionej formacji defensywnej gości. Podopieczni Rafała Robaka spokojnie czekali na swoje okazje, a te nadeszły w końcówce pierwsze połowy. Najpierw Martyniaka pokonał Gieracz, a już trzy minuty później Stefaniak dołożył bramkę z rzutu karnego.

Unia była w szoku, ale w przerwie Jacek Płoszaj pobudził swoich zawodników do lepszej gry. W efekcie w 63 minucie Piekaruk ładnym strzałem zdobył gola kontaktowego. Na więcej gospodarzy stać już jednak nie było, a końcówka należała zdecydowanie do zespołu z Fajsławic, który w ostatnich dziesięciu minutach wbił Unii aż trzy bramki! Frassati wygrało bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w V lidze. (kg)