V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie

(16 maja) Szkole Podstawowej Nr 11 w Chełmie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Organizatorem konkursu, obok Szkoły Podstawowej nr 11, był Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie.

Imprezę zrealizowano dzięki środkom przekazanym przez Urząd Miasta Chełm. Do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. Zakres pytań obejmował pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma oraz Chełm współczesny.

Najwięcej drużyn (aż 11) wystartowało w kategorii szkół podstawowych. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmie, wyprzedzając drużyny SKKT „Dreptak” przy Zespole Szkół w Sawinie, Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie, SKKT przy Szkole Podstawowej w Czułczycach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie, Klubu Turystycznego „MłoDziK” przy MDK w Chełmie, Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie, Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym, Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Jakub Ungert (SP 5), Karolina Haponiuk (SP Czułczyce), Karol Lubaszewski (SP 5), Dominika Jędrzejewska (PSSP Chełm), Monika Spodniewska (MDK Chełm) i Daria Sowa (ZS Sawin). Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Wierzbicy, wyprzedzając drużyną z Gimnazjum w Sawinie i Gimnazjum w Rudzie Hucie. W punktacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali: Justyna Kaczmarska (Wierzbica), Zuzanna Kloc (Sawin), Patrycja Powaga (Sawin), Mateusz Szwalikowski (Ruda Huta) i Martyna Drzazga (Wierzbica).

W pionie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z KT „MłoDziK” przy MDK w Chełmie przed drużyną z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Alicja Siatka, wyprzedzając Jakuba Grela i Aleksandrę Biedzińską (cała trójka z MDK Chełm). Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli: wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Małgorzata Lipińska oraz prezes Zarządu Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie Zbigniew Lubaszewski. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here