Vanessa czy Zuzanna?

Ranking najczęściej nadawanych imion w Chełmie w minionym roku otwierają – już po raz kolejny – Mikołaj i Zuzanna. Ale wśród chełmskich rodziców nie brak też takich, którzy wybrali dla swoich pociech nietypowe imiona.

Niekwestionowanym zwycięzcą pod względem damskich imion nadanych dzieciom urodzonym w chełmskim szpitalu jest Zuzanna. Aż 28 rodziców zdecydowało się tak nazwać swoje córki. Na podium znalazły się też Lena (23) i Nikola (17). Niesłabnącą popularnością cieszą się też Aleksandra (16) i Maja (14).
W przypadku imion dla chłopców, tuż za Mikołajami, których przybyło w ubiegłym roku 19, są Antoni (16) i Jan (13). Rodzice często też decydowali się nazwać swoich synów imieniem Gabriel (13) i Jakub (13).
Tych kilkanaście najpopularniejszych imion to jednak dopiero początek długiej listy. W ciągu minionego roku nadano dzieciom urodzonym w Chełmie mnóstwo różnych imion. Należy pamiętać, że fantazja rodziców jest jednak w pewnym stopniu ograniczona. Przepisy mówią, że imię dla dziecka nie może być zdrobniałe, uwłaczające czy nieprzyzwoite. Nie można też nadać więcej niż dwóch imion. Można za to, od dwóch lat, nadawać dzieciom imiona obcego pochodzenia.
Z tej możliwości skorzystało wielu rodziców i zdecydowało się nadać swoim pociechom nietypowe imiona, które z pewnością będą odróżniały je od reszty rówieśników. I tak, wśród młodych chełmian pojawili się m.in.: Abigail, Naomi, Noemi, Nika, Selena, Nataniel, Zoja, Sophia, Benjamin, Ksawer, Kasandra, Vanessa, Inka i Liwia. (mg)