VARROC otwiera zakład nieopodal Lublina

Varroc Lighting Systems ogłosił plany powstania nowej fabryki nieopodal Lublina podczas wtorkowej konferencji zorganizowanej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym

Varroc Lighting Systems, globalny lider w zakresie produkcji zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej, ogłosił plany otwarcia swojego nowego zakładu produkcyjnego w gminie Niemce, zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Lublina. W fabryce, w której produkowane będą lampy przednie i projekcyjne, znajdzie zatrudnienie ponad 350 osób.


Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie, a jej oddanie do użytku powinno nastąpić w trzecim kwartale przyszłego roku. W obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych powstawać będą lampy przednie i projekcyjne. Pełną wydolność produkcyjną zakład osiągnie w 2020 roku.

– Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych – mówi Stephane Vedie, prezes zarządu Varroc Lighting Systems. – Zakłady produkcyjne Varroc Ligtning Systems w Polsce, Bułgarii, Czechach, Maroku, Rumunii i Turcji zapewniają wydajną i efektywną kosztowo obsługę naszych europejskich klientów.

Fabryka w gminie Niemce będzie drugą, po otwartym pod koniec 2017 roku Centrum Inżynierii w Krakowie, lokalizacją firmy w Polsce i dwunastą fabryką Varroc na świecie.

Stephane Vedie, prezes zarządu Varroc Lighting Systems, ogłosił informację o budowie nowej fabryki w Niemcach w ostatni wtorek w obecności m.in. Krzysztofa Komorskiego, zastępcy prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka oraz Artura Habzy, dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

– Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników – dodaje Vedie. – Wiele z ponad 350 wakatów wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie. Zapowiedź otwarcia nowego zakładu w Niemcach ogłoszona została wkrótce po ukończeniu budowy fabryk firmy w Brazylii i Maroku.

To również mocne zwieńczenie mijającego roku, który obfitował w strategiczne działania prowadzące do organicznego i nieorganicznego wzrostu. W 2018 roku Varroc Lightning Systems między innymi otworzył biuro w Japonii, weszła w spółkę joint venture z firmą ELBA, producentem elektroniki z Rumunii oraz przejęła Sa-ba, producenta oświetlenia, posiadającego zakłady produkcji w Turcji i Bułgarii.

O VARROC LIGHTING SYSTEMS:

Varroc Lighting Systems to wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla samochodów i jednośladów. Centrala firmy znajduje się w Plymonth (Michingan) w Stanach Zjednoczonych.
Firma zatrudnia ponad 7400 pracowników w Europie, Azji oraz Ameryce Południowej i Północnej. Dostarcza wiodące technologię dla najpopularniejszy firm motoryzacyjnych na rynku z najwyższej jakości rozwiązaniami. Varroc Lightening Systems jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here