Venus cierpi przez koronawirusa

W Venus klientów jak na lekarstwo, a wiele lokali czeka na najemców

Niektórzy mieszkańcy Świdnika życzyliby sobie, aby w Galerii Venus działało więcej sklepów. – Dziś wiele lokali stoi pustych, a szkoda… Gdyby otworzyć tu jakieś ciekawe sklepy, na pewno przyciągnęłyby one klientów – uważa jedna z naszych czytelniczek. Biuro galerii wyjaśnia, że wciąż szuka nowych najemców, ale z powodu pandemii nie jest to łatwe zadanie.

– Osobiście nie lubię wielkich galerii handlowych i najchętniej kupuję w Świdniku. Mieszkam w centrum, mam blisko do Venus i jestem w niej częstym gościem, ale niestety ostatnio coraz mniej w niej sklepów – żali się pani Ania, jedna z naszych Czytelniczek.

Jak mówi świdniczanka, jeszcze jakieś dwa lata temu oferta galerii była większa i co za tym idzie atrakcyjniejsza.

– A dziś na górze jest wiele wolnych lokali, na dole także. Trochę szkoda… Aż się prosi, żeby to zostało jakoś zagospodarowane. Brakuje zwłaszcza sklepów z odzieżą. Jestem pewna, że gdyby otworzyć tu jakieś ciekawe sklepy, przyciągnęłyby one klientów – mówi kobieta.

Sylwia Sobolewska, manager Galerii Venus przyznaje, że przez epidemię koronawirusa galeriom, zwłaszcza tym mniejszym, jak świdnicka, jest trudniej. Covid uszczuplił nasze portfele i zmienił przyzwyczajenia zakupowe.

– Można powiedzieć, że Covid-19 chwilowo wstrzymał nasz rozwój – mówi S. Sobolewska. – Przez kilka tygodni galerie były zamknięte, a kiedy już je otworzono, klienci byli bardzo ostrożni. Tymczasowo organizacja eventów została ograniczona, a o promocjach informujemy głównie w internecie. Niestety nie wszyscy świdniczanie, zwłaszcza ci starsi, mają do niego dostęp.

Jak zapewnia S. Sobolewska Galeria Venus skupia się obecnie na poszukiwaniu nowych najemców. – Mamy trochę wolnych lokali. Z opinii klientów wynika, że brakuje u nas sklepów odzieżowych czy fajnej kawiarenki z pysznym ciastkiem. Jesteśmy jednak otwarci również na inne propozycje. Jeśli są wśród świdniczan osoby, które mają jakieś ciekawe pomysły, zapraszamy do współpracy. Można się z nami kontaktować pod numerem tel. 505 155 700.

Zachęcamy również mieszkańców do odwiedzania Venus, jedynej świdnickiej galerii i tym samym wpierania lokalnej przedsiębiorczości i naszych długoletnich najemców: Martes Sport, Coccodrillo, sklepów z biżuterią Topaz, Men’s Fashion, De Facto, Fuksja, Triumph, AV Butik, Toys World, sklepów obuwniczych Mila, Euro AGD, Jysk czy Diverse. Niektóre z tych sklepów są z nami od początku istnienia galerii – zachęca S. Sobolewska. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here