Victoria jest już spokojna

ŁADA BIŁGORAJ – VICTORIA ŻMUDŹ 2:3 (1:0)

1:0 – Kuliński (10), 1:1 – Kashay (47), 2:1 – Szarlip (53 karny), 2:2 – Lecki (58 karny) 2:3 – Ścibior (70).

VICTORIA: Perdun – Kazubski, K. Sawa, Ścibior, Przychodzień, Flis (46 Persona), Kuczyński, J. Sawa, Lecki (90 Kasprzycki), Bielecki (55 Misurek), Kahsay.

Przedostatnia w tabeli Łada postawiła się wiceliderowi i niewiele brakowało, a sprawiłaby niespodziankę. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą jednego gola, wykorzystując słabszą postawę rywali w defensywie. Victoria próbowała zmienić wynik, ale była niedokładna i nieskuteczna. Dopiero po zmianie stron goście wrócili na właściwe tory. Do remisu doprowadził Ezana Kashay, wykorzystując dokładne podanie od Roberta Kazubskiego.

Co prawda Łada po rzucie karnym znów wyszła na prowadzenie, ale odpowiedź podopiecznych trenera Piotra Molińskiego była bardzo szybka. Również z jedenastu metrów do siatki trafił Piotr Lecki. Karnego sędzia podyktował za faul na Kazubskim. Zwycięskiego gola zespół ze Żmudzi strzelił po stałym fragmencie gry. Piłkę do bramki skierował doświadczony Damian Ścibior.

Dzięki zwycięstwu Victoria zachowała pozycję wicelidera i w spokoju może przygotowywać się do rundy rewanżowej. Niezależnie od wyników meczów w trzech ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego, zapewniła sobie również, jako pierwsza drużyna z naszego regionu, grę w grupie awansowej, w drugim etapie rozgrywek. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here