Victoria walczy o wicelidera

VICTORIA ŻMUDŹ – LUBLINIANKA 3:1 (2:1)

1:0 – Łubkowski (11), 2:0 – Kashay (13 karny), 2:1 – Rejmak (15), 3:1 – Bielecki (81).

VICTORIA: Perdun – Misiurek (60 Persona), Salewski, J. Sawa (70 Lecki), K. Sawa, Bartnik, Sobiech (60 Bielecki), Brzozowski, Łubkowski, Warecki, Kashay.

Początek meczu dla walczącej ciągle o drugie miejsce Victorii Żmudź był wymarzony, mimo że to Lublinianka pierwsza zaatakowała. W 11 min. Kamil Sawa zagrał z prawego skrzydła do Karola Łubkowskiego, a ten trafił do siatki. Dwie minuty później strzelec gola został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Ezana Kashay. Wydawało się, że gospodarze mogą odnieść wysokie zwycięstwo, ale już w 15 min. kontaktowego gola dla Lublinianki strzelił Sebastian Rejmak, który pokonał Marcina Perduna strzałem zza pola karnego.

Tuż przed przerwą okazję na drugiego gola miał Kashay, jednak piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W drugiej części meczu goście dążyli do wyrównania, ale Victoria skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. W 81 min. Szymon Bielecki trafił w okienko i zapewnił gospodarzom trzy punkty. Podopieczni Piotra Molińskiego mają tyle samo punktów, co druga Świdniczanka. By zakończyć sezon na pozycji wicelidera, muszą wygrać dwa ostatnie mecze w Piszczacu z Lutnią oraz z Powiślakiem Końskowola u siebie i liczyć na to, że zespół ze Świdnika Małego straci punkty w starciach z Huraganem Międzyrzec Podlaski lub POM Iskra Piotrowice. (d)