Victoria wycofała się

Stało się to, co zapowiadaliśmy przed tygodniem. Victoria Żmudź wycofała się z czwartej ligi. Powodem tej decyzji było zakończenie współpracy z wieloletnim sponsorem klubu, firmą Eurospaw, której właścicielem jest Wiesław Kasprzycki. Klub ze Żmudzi najprawdopodobniej w nowym sezonie zagra w lidze okręgowej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.


Mimo trzeciego miejsca na koniec sezonu, najlepszego w historii klubu, Victoria Żmudź w nadchodzących rozgrywkach nie wystąpi w czwartej lidze. Taką decyzję podjął jej zarząd, a była ona podyktowana wyłącznie względami finansowymi. Wieloletni sponsor klubu, firma Eurospaw i jej właściciel Wiesław Kasprzycki, zakończył współpracę z Victorią. To dzięki niemu klub ze Żmudzi najpierw awansował z klasy „A” do ligi okręgowej, a po roku do czwartej ligi, gdzie spędził aż dziewięć sezonów. Już debiutanckim roku Victoria zajęła czwarte miejsce, mimo że po rundzie jesiennej była na ostatniej pozycji. Bez sponsora klub nie jest w stanie funkcjonować na czwartym szczeblu rozgrywek. Sama gmina nie da rady utrzymać drużyny.

Gdzie zagra Victoria w nowym sezonie, jeszcze nie wiadomo, bo ostateczną decyzję podejmie zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze chcą zgłosić zespół seniorów do gry w lidze okręgowej, ale termin minął 30 czerwca. Dlatego też kierownictwo klubu ze Żmudzi bardzo liczy na wyrozumiałość ze strony władz piłkarskich LZPN. Co istotne, w Victorii dobrze funkcjonują grupy dziecięce i młodzieżowe. Jest zatem nadzieja, że klub w oparciu o swoich wychowanków, za kilka lat może wrócić tam, gdzie był przez ostatnie dziewięć sezonów. Wiadomo, że w Victorii pozostaje trener Piotr Moliński, związany z nią od ponad 20 lat.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here