Victoria Żmudź jednak w klasie „A”…

Choć byli rewelacją ostatniego sezonu IV ligi lubelskiej, za niespełna trzy tygodnie pojadą do Wojsławic, by na najniższym szczeblu rozgrywek piłkarskich rywalizować z tamtejszą Vojsławią. Czy rzeczywiście dla zespołu Victorii nie można było znaleźć miejsca w lidze okręgowej?


Kontrowersyjna decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Victoria Żmudź, która w lipcu br. wycofała się z rozgrywek IV ligi, nie zagra w okręgówce. Zarząd LZPN postanowił, że zespół ze Żmudzi będzie występował na boiskach klasy „A”, bo tak stanowi regulamin. Gdyby klub decyzję o rezygnacji z gry na czwartym froncie podjął jeszcze w czerwcu, wówczas zagrałby w lidze okręgowej. Tyle że wóczas działacze Victorii jeszcze nie mieli stuprocentowego przekonania, iż wycofają się z rozgrywek IV ligi.

Ostateczna decyzja zapadła w połowie lipca. LZPN nie dał się w żaden sposób przekonać. Szkoda, bo klub ze Żmudzi był gotowy do występów w lidze okręgowej. Działacze Lubelskiego ZPN w przypadku Victorii nie wykazali jednak dobrej woli. Straci na tym sam klub, bo część zawodników może nie chcieć grać w klasie „A” i zdecyduje się odejść z drużyny.

Victoria Żmudź w ostatnim sezonie IV ligi grała świetnie i zajęła trzecie miejsce. Niestety złe wieści nadeszły tuż po zakończeniu rozgrywek. Z finansowania klubu zrezygnowała firma Eurospaw, dzięki pomocy której drużyna ze Żmudzi przebyła drogę od „A” klasy do IV ligi. Nowego sponsora nie udało się znaleźć i zarząd klubu zdecydował o wycofaniu się z rozgrywek. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Victoria w nowym sezonie zagra w lidze okręgowej w miejsce zespołu Pławanice Kamień, które nie otrzymały licencji na rywalizację na tym szczeblu rozgrywek piłkarskich.

Zgodnie z regulaminem propozycję gry w okręgówce w pierwszej kolejności otrzymały druga i trzecia drużyna ostatniego sezonu „A” klasy: Hutnik Ruda Huta oraz Hutnik Dubeczno. Z możliwości awansu skorzystała druga z wymienionych ekip, co skazało Victorię na grę w klasie „A”. Klub ze Żmudzi kompletuje zespół na nadchodzący sezon. Osoby zainteresowane występami w barwach drużyny mogą kontaktować się z Dariuszem Czarnotą (608 831 302). W pierwszej kolejce „A” klasy, zaplanowanej na weekend 21-22 sierpnia, Victoria zagra w Wojsławicach z Vojsławią. (k)