W blokach już ciepło

Ci mieszkańcy, którzy narzekali na zbyt niskie temperatury panujące w mieszkaniach, wreszcie mogą być zadowoleni. Od ubiegłego tygodnia na większości świdnickich osiedli ruszył sezon grzewczy.


Zgodnie z kalendarzem w ubiegłą środę, 22 września, rozpoczęła się jesień. Niestety typowa dla tej pory roku pogoda przyszła do nas wcześniej. Pierwsza połowa ubiegłego tygodnia minęła pod znakiem niskich temperatur i chłodnego wiatru, dlatego z wielką ulgą mieszkańcy Świdnika przyjęli informację, że rusza sezon grzewczy.

– Wreszcie grzeją – cieszy się nasza Czytelniczka z ul. Witosa. – Najwyższy czas, bo w mieszkaniach było już bardzo zimno.

– Od poniedziałku, 20 września, ruszyliśmy z sezonem grzewczym – informuje Krzysztof Michalski, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdniku. – Wcześniej najwięksi zarządcy – Spółdzielnia Mieszkaniowa i Pegimek wysłali pisma o zapotrzebowaniu. Nieco wcześniej sezon zaczął się w nieruchomościach zarządzanych przez pana Ireneusza Szutko i Viliko. Na tę chwilę wszystkie mieszkania powinny być ogrzewane, podobnie szkoły i przedszkola. Natomiast trudno powiedzieć jak sytuacja wygląda w lokalach użytkowych.

W tym roku sezon grzewczy zaczął się w mieście nieco wcześniej. Mieszkańców to jednak cieszy, bo tegoroczny sierpień i wrzesień nie rozpieszczały nas wysokimi temperaturami.

– Przez kilka ostatnich lat włączaliśmy ogrzewanie na początku października lub pod koniec września. W tym roku zaczęliśmy kilka dni wcześniej, ale w perspektywie ostatniej dekady bywało też tak, że sezon zaczynał się już w połowie września – dodaje prezes PEC. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here