W co inwestują sołectwa?

Świetlice w gminie Siennica Różana zostaną lepiej wyposażone w meble i sprzęt, a teren wokół nich zostanie zagospodarowany na potrzeby rekreacyjne i rozrywkowe. Na ten cel pieniądze chce przeznaczyć połowa sołectw, które w tym roku po raz pierwszy mają do dyspozycji środki z funduszu sołeckiego.

By mieć lepszą pozycję negocjacyjną i liczyć na racjonalizację kosztów gmina szuka dostawców wyposażenia jednocześnie do siedmiu świetlic w miejscowościach: Kozieniec, Baraki, Siennica Królewska Duża, Rudka, Żdżanne, Siennica Królewska Mała i Stójło. Jak czytamy na stronie Informacyjnej Agencji Samorządowej mieszkańcy zadecydowali, że w swoich obiektach chcą mieć m.in.: stoły, regały, lodówki, kuchnie gazowo-elektryczne, roboty kuchenne, naczynia czy szafy chłodnicze.

Zamówienie obejmuje również: elementy pokrycia dachowego, bramy garażowe, siatki ogrodzeniowe, zewnętrzne stoły do ping ponga czy bramki piłkarskie. Wyposażenie świetlic to najbardziej popularna, ale nie jedyna forma wykorzystania funduszu sołeckiego w gminie Siennica Różana. Pozostałych siedem sołectw planuje m.in.: remonty dróg, budowę altan i wiat przystankowych oraz wymianę gazowych piecyków do ogrzewania.

W pierwszym funduszu sołeckim, wydzielonym w budżecie gminy na 2021 rok, 14 sołectw ma do dyspozycji prawie 270 tys. zł. Chcą z nich skorzystać wszystkie sołectwa, które, w zależności m.in. od liczby mieszkańców, otrzymają od kilku do ponad 20 tys. zł. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here