W drzewach szumi strach

Podczas ostatniej wichury od jednego z drzew przy ul. Wyszyńskiego odpadł taki konar

O przeprowadzenie oceny stanu drzew rosnących wzdłuż ulicy Wyszyńskiego, zwłaszcza przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego, zwraca się do władz miasta radny Marcin Magier poproszony o to przez mieszkańców.


– Z relacji osób mieszkających w okolicznych budynkach nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, fragmenty drzew regularnie łamią się i spadają w wyniku silnych wiatrów. W związku z powyższym w trosce o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców, zwracam się do władz miasta z wnioskiem o przeprowadzenie oceny drzewostanu w rejonie ulicy Wyszyńskiego i przeprowadzenie pilnych prac mających na celu wyeliminowanie zagrożenia związanego ze spadającymi gałęziami – pisze radny zaznaczając, że jest to ulica, z której każdego dnia korzystają setki świdniczan np. w drodze na targ lub do I LO.

W odpowiedzi na ten wniosek Ratusz poinformował, że drzewa rosnące na terenach należących do gminy monitorowane są na bieżąco, szczególnie te, które tak jak w tym przypadku rosną w pasie drogowym. Urzędnicy zapewnili, że dotąd nie odnotowano przypadku, aby na terenach gminnych doszło do wypadków spowodowanych przez spadające gałęzie drzew, ale jednocześnie przyznali, że stan zdrowotny drzew rosnących we wskazanej przez radnego lokalizacji faktycznie w ostatnich latach zauważalnie się pogorszył.

Urząd zapowiada, że jeszcze w styczniu rozpocznie się kolejny przegląd drzewostanu i zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew. – Egzemplarze, które ze względu na stan zdrowotny oraz powodowanie zagrożenia zostaną zakwalifikowane do usunięcia, będą ścięte po uzyskaniu stosowanej decyzji – informuje Ratusz. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here