W dwie godziny do Warszawy!?

Z pięciu do dwóch godzin ma się skrócić czas podróży pociągiem z Krasnegostawu do Warszawy. Wszystko dzięki planowanej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

22 października o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Krasnegostawu dotyczące opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego) dla zadania pod nazwą „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki- Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska- Zamość- Tomaszów Lubelski- Bełżec” realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podczas spotkania przedstawiciele CPK oraz wykonawcy dokumentacji technicznej z firmy Egis Poland Sp. z o.o. przybliżą założenia inwestycji i przedstawią warianty przebiegu trasy szybkiej kolei przez Krasnystaw.

Fragment linii kolejowej nr 54 (Trawniki – Krasnystaw) to skład tzw. szprychy nr 5 prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W efekcie realizacji przedsięwzięcia Krasnystaw stanie się częścią sieci połączeń dalekobieżnych. Przejazd z Krasnegostawu do Warszawy powinien wynieść maksymalnie dwie godziny, a z Zamościa kwadrans dłużej (obecnie podróż tymi trasami koleją zajmuje ponad pięć godzin!). Skróci się także czas przejazdu kolejowego między Zamościem, a Lublinem (do 50 minut) i z Lublina do stolicy Polski (do półtorej godziny). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here