W Fajsławicach biorą się za wodociągi

Gmina Fajsławice podpisała umowę na wykonanie zadania pn. „Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Fajsławicach”. Planowane są już kolejne tego typu inwestycje.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców centrum Fajsławic i tzw. „działek” – zauważa Aleksandra Granat, z urzędu gminy Fajsławice. – Dotychczasowa, stara i skorodowana sieć z ujęcia wody Spółdzielni Rolniczo-Handlowej bardzo często ulega awariom. Nowa sieć, która powstanie, będzie wykonana z materiałów odpowiadających aktualnym wymogom w budownictwie. Wybudowana sieć umożliwi mieszkańcom tego obszaru przyłączenie się w przyszłości do sieci gminnej – dodaje.

Termin realizacji inwestycji został ustalony na koniec maja 2022 r., jednak niektóre odcinki sieci zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Na tym nie koniec dobrych informacji z Fajsławic. Gmina otrzyma z budżetu państwa ponad 1,6 mln zł na kolejne inwestycje w sieć wodno-kanalizacyjną. – Na projekty w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę otrzymamy 300 tys. zł, natomiast na przedsięwzięcia związane z kanalizacją ponad 1 mln 317 tys. zł – mówi A. Granat. Pieniądze trafią do gminy jeszcze w tym roku, a wykorzystać je będzie można do 2024 r. – To ogromna pomoc, dzięki której zwiększy się zakres planowanych prac inwestycyjnych w obszarze rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w naszej gminie – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here