W finale Sparta i Chełmianka

W półfinale okręgowego Pucharu Polski niespodzianek nie było. Chełmianka pewnie, mimo że różnicą tylko dwóch bramek, wygrała w Krasnymstawie ze Startem, zaś Sparta Rejowiec Fabryczny w derbowym pojedynku nie dała szans Unii Rejowiec, choć przegrywała 0:1. W finale zespół Bartosza Bodysa zagra u siebie z trzecioligowcem z Chełma, a mecz zostanie rozegrany już wiosną przyszłego roku.

W Krasnymstawie Start w starciu z faworyzowaną Chełmianką trzymał się dzielnie do 39 minuty. W pierwszym kwadransie miał nawet swoją sytuację strzelecką. Po błędzie defensywy gości uderzał Kryspin Florek, ale Jakub Długosz odbił piłkę na rzut rożny. Chełmianka próbowała różnych sposobów, by zaskoczyć defensywę Startu oraz bramkarza Krzysztofa Janiaka, jednak gospodarze przez długi czas skutecznie bronili dostępu do własnej bramki.

Dopiero w 39 min. po dośrodkowaniu Przemysława Kanarka z prawej strony pozostawiony bez opieki Paweł Myśliwiecki wykorzystał niezdecydowanie Janiaka i strzałem głową dał prowadzenie chełmskiej drużynie. Trzy minuty później piłkę przechwycił Michał Grądz, minął obrońcę i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, podwyższając wynik. W drugiej połowie Chełmianka mogła strzelić kolejne gole.

Trzy stuprocentowe okazje zmarnował Ezana Kahsay, z kolei po strzale Dawida Skoczylasa piłka trafiła w poprzeczkę. W samej końcówce po błędzie chełmskiej defensywy bliski zdobycia kontaktowego gola był Start, ale Długosz w ostatniej chwili końcami palców odbił piłkę zmierzającą do siatki przy prawym słupku. Gospodarze mimo porażki zaprezentowali się korzystnie, a trener Marek Kwiecień w drugiej połowie wprowadził na boisko dwóch debiutantów, 15-latków napastnika Macieja Bucha i bramkarza Szymona Dubaja.

W Rejowcu z kolei Unia zaskoczyła faworyzowaną Spartę już w 9 min., gdy do siatki trafił Wojciech Rossa. Podopieczni Bartosza Bodysa uporządkowali jednak grę i jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie czwartoligowcy kontrolowali przebieg meczu, dokładając jeszcze dwa gole.

Zwycięzcy, czyli Chełmianka i Sparta, awansowali do finału, który odbędzie się wiosną przyszłego roku. Triumfator okręgowego Pucharu zapewni sobie udział w dalszym etapie rozgrywek, mianowicie będzie rywalizował o trofeum na szczeblu wojewódzki. Co istotne ostatnie trzy edycje PP w okręgu chełmskim kończyły się zwycięstwem Chełmianki. Oto wyniki i strzelcy bramek obu półfinałowych spotkań:

START 1944 KRASNYSTAW – ChKS CHEŁMIANKA 0:2 (0:2)

0:1 – Myśliwiecki (39), 0:2 – Grądz (42).

UNIA REJOWIEC – SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY 1:4 (1:2)

1:0 – Rossa (9), 1:1 – Jasiński (60), 1:2 – Pietrienko (33), 1:2 – Jasiński (66), 1:4 – Pietrienko (85).(d)