W Gorzkowie rozdają jedzenie i dowożą na szczepienia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzkowie informuje, że rozpoczyna nową edycję wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.


Pierwsze wydawanie paczek żywnościowych w 2021 r. odbędzie się 12 lutego dla miejscowości: Bogusław, Orchowiec i Felicjan (od godz. 8.00), od godz. 10.00 dla miejscowości: Baranica, Antoniówka, Czysta Dębina i Czysta Dębina Kolonia, a od godz. 12.00 dla miejscowości: Borów Kolonia, Olesin i Bobrowe. 15 lutego żywność będą mogli odbierać mieszkańcy wsi: Borsuk, Józefów, Piaski Szlacheckie i Chorupnik (od godz. 8.00), miejscowości Góry, Gorzków Osada, Gorzków Wieś i Zamostek (od godz. 10.00), Wielkopola, Widniówki, Wiśniowa i Wielobyczy (od godz. 12.00). Żywność będzie wydawana w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie ul. Nadrzeczna 4.

Do korzystania ze wsparcia w postaci żywności, uprawnione są osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kryteria kwalifikacji do statusu osoby najbardziej potrzebującej na podstawie skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowie. Do pomocy uprawnia dochód: 1 542 zł i 20 gr., w przypadku osoby samotnie gospodarującej, 1161 zł 60 gr., w przypadku osoby w rodzinie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gorzkowie pod tel. 84 6838506 lub 84 6838156 wewn. 327. (k)

25 stycznia rozpoczęły się szczepienia seniorów z grupy 80 plus przeciwko Covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Na terenie gminy Gorzków uruchomiono dwa punkty szczepień w Gorzkowie Osadzie. – Gmina świadczy usługę dowozu osób niepełnosprawnych lub mających obiektywne niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień – czytamy na stronie urzędu gminy w Gorzkowie. – Usługę dowozu seniorów świadczy jednostka OSP w Piaskach Szlacheckich oraz bus gminny przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Prosimy zgłaszać potrzeby z odpowiednim wyprzedzeniem na specjalną infolinię pod numerem tel. 516 028 608 (czynna w godzinach 7:30 – 15:30, od poniedziałku do piątku). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here