W Izbicy powstanie Akademia Piłkarska

Gra w piłkę nożną jest świetną formą aktywności dla dzieci i młodzieży. Wzmacnia ich serca, płuca i mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, poprawia zwinność i gibkość. Przynosi również korzyści pozazdrowotne: uczy współpracy w grupie, zasad fair play oraz obowiązkowości. Mając powyższe korzyści na uwadze, od lipca ubiegłego roku Ruch Izbica realizuje jeden ze swoich największych i bardzo potrzebny projekt – treningi dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Niewykluczone, że wkrótce powstanie tu prawdziwa Akademia Piłkarska.

Zajęcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że dzieci uczęszczające na nie zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: Orlicy i Żak, a to i tak pewnie nie koniec zmian, ponieważ w obu grupach trenuje już blisko 50 maluchów! Pomysł zorganizowania treningów dla najmłodszych dzieci z gminy Izbica był społeczną inicjatywną zarządu Ruchu Izbica, niezwykle potrzebną w trudnym czasie pandemii i zdalnej nauki, gdzie aktywność fizyczna została znaczenie ograniczona.

Przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu zarządu klubu oraz trenera Michała Wlizło, który prowadzi obie grupy treningowe. Pomógł też sponsor, firma Mebet Pawła Betleja, która ufundowała koszulki dla dzieci.

Fakt, iż na treningi piłkarskie przychodzi tak wiele dzieci, świadczy o tym, że są one spragnione ruchu i kontaktu z rówieśnikami. Treningi cieszą się dużą popularnością również dzięki osobistemu zaangażowaniu trenera Michała, który szybko zdobył zaufanie i sympatię wśród dzieci i ich rodziców. Treningi odbywają się zazwyczaj dwa razy w tygodniu, skupiają się nie tylko na nauce gry w piłkę nożną, ale także na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, co jest bardzo ważne dla dzieci, które przez wiele miesięcy uczyły się siedząc przez kilka godzin przed komputerem i były praktycznie pozbawione ruchu.

Oprócz treningów dzieci wyjeżdżają na mecze sparingowe i turnieje, na których uczą się sportowej rywalizacji fair play. Treningi prowadzone są w hali sportowej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy SP w Izbicy oraz na stadionie sportowym, na którym ligowe mecze rozgrywają seniorzy Ruchu Izbica, tym samym młodzi piłkarze i piłkarki uczą się gry na różnych boiskach.

Gdy rok temu na jednym z zebrań zarządu klubu podjęty został temat utworzenia jednej grupy treningowej dla najmłodszych dzieci, nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania przedsięwzięciem. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie władz Ruchu z wójtem gminy Izbica Jerzym Lewczukiem, na którym m.in. dyskutowano o przyszłości kształcenia oraz o planie powołania Akademii Piłkarskiej Ruchu Izbica. Wójt zapewnił swoją pomoc i wsparcie w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich dla najmłodszych piłkarzy.

Zarząd klubu zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe do wszystkich osób, które chciałby wesprzeć kształcenie dzieci w gminie. W Banku Spółdzielczym w Izbicy zostało założone specjalne konto z którego wszystkie środki przeznaczane będą na szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej Ruchu Izbica. Numer konta do wpłat: 51 9610 0002 2001 0000 0143 0002 (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here