W końcu będą mogli trenować

Od 12 lutego rząd luzuje obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki temu normalne treningi w końcu będą mogły wznowić kluby chełmskiej ligi okręgowej i klasy A.

Póki co w klubach cisza. Piłkarze ćwiczą indywidualnie, a o spektakularnych zmianach kadrowych nic nie słychać. Rąbka tajemnicy zdradził jedynie Hetman Żółkiewka, lider V ligi na półmetku rozgrywek. Z wywiadu z trenerem Piotrem Kapłonem, jaki ukazał się na stronie klubu, wynika, że być może do Hetmana wkrótce dołączą zawodnicy, którzy wyleczyli kontuzje: Tomasz Gieleta, Dawid Basiak, Damian Więczkowski, a z zagranicy powróci Dariusz Zielonka.

– Ponadto chęć gry wyraził starszy brat Karola Prusa, Tomasz. Spodziewamy się też zawodnika studiującego w Lublinie. Na obecną chwilę wszyscy zawodnicy zadeklarowali, że zostają na rundę rewanżową – mówi P. Kapłon. Trener zespołu z Żółkiewki podkreśla, że dysponuje „fajnym” składem, opartym na miejscowych zawodnikach, którzy „trenują już ze sobą troszkę czasu”. – Za mojej kadencji doszli tylko Patryk Miedźwiedź, Piotr Ździebło i wrócił wychowanek Damian Koprucha. Mało zmian kadrowych, monolit, dobra atmosfera w drużynie przyczyniła się, że na półmetku zajmujemy pierwsze miejsce i nie przegraliśmy żadnego meczu. Na pewno do poprawy jest gra obronna, komunikacja w tej strefie. Musimy zrobić wszystko, aby w rundzie rewanżowej nie tracić tak dużo bramek i jednocześnie podtrzymać formę strzelecką – mówi trener Kapłon cytowany przez facebookowy profil Hetmana Żółkiewka.

Stanisław Lubaś, prezes Brata Cukrownik Siennica Nadolna, wicelidera chełmskiej ligi okręgowej, mówi, że zawodnicy powinni wznowić treningi w przyszłym tygodniu. – Na razie nie planujemy jakiś wielkich transferów, chcemy opierać grę na dotychczasowym składzie, może pojawią się jacyś młodzi, lokalni zawodnicy – mówi Lubać. Brat ma już za to rozpisane plany sparingowe. Wynika z nich, że 13 lub 14 lutego klub z Siennicy Nadolnej zmierzy się z Piaskovią Piaski, a dalej kolejno z: Gryf Gmina Zamość (21 luty), Koroną Łaszczów (28 luty), Unią Białopole (7 marzec), Omegą Stary Zamość (13/14 marzec) i Ruchem Izbica (20/21 marzec). Za tydzień więcej wieści z innych klubów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here