W krainie dronów, robotów i druku D3

Informatyka to dobra zabawa – przekonują młodzież już po raz szósty organizatorzy konferencji Check IT, która już 5 marca odbędzie się w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej.


W programie m.in. pokazy druku 3D, loty dronów czy legorobotyka. Wydarzenie dedykowane jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych. To doskonała okazja do poznawania tajników pracy informatyka i spotkania studentów oraz wykładowców tego kierunków.

Imprezę organizuje Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin wraz z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT. Jedna z ostatnich edycji przyciągnęła blisko 1800 osób z terenu całego regionu. Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.checkit.lublin.eu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty na stronie checkit.lublin.eu (wymagane jest aby każdy z uczestników zarejestrował się indywidualnie na stronie internetowej wydarzenia). Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkich informacji na temat konferencji udziela koordynator programu – Lubelska Wyżyna IT: (e-mail: oliwia.wojtowicz@lublin.eu, tel.: 81 466 25 12). (EM.K.)