W Krasnymstawie kręcili film

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy, działający przy II LO w Krasnymstawie i KDK, w pierwszej połowie lipca realizował projekt „Kręćmy film!”. Podczas dziewiątej edycji imprezy powstał film „Obca”.

Opiekunem artystycznym projektu „Kręćmy film!” i reżyserem filmu był aktor Grzegorz Emanuel, a koordynatorem przedsięwzięcia Ewa Magdziarz – opiekun MDKF. W przedsięwzięciu brało udział 20 osób. Część zdjęć była realizowana na terenie ZSP nr 1 w Krasnymstawie, a także w prywatnym domu dzięki zgodzie właścicieli Joanny i Adama Szufnarów.

Po raz kolejny pomieszczenia na potrzeby filmu udostępniła Irena Szpyt. Podziękowania należą się także Bożenie Dąbrowskiej – dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie, Zbigniewowi Atrasowi oraz rodzicom, bliskim i znajomym uczestników „Kręćmy film!”.

W projekcie wzięli udział uczniowie z SP nr 4 w Krasnymstawie, z I i II LO Krasnymstawie, z Zamościa oraz studenci z Warszawy i Lublina.

Scenariusz filmu „Obca” porusza współczesne problemy oraz przedstawia relacje młodzieży z dorosłymi. W filmie nie brakuje tajemnic i niezwykłych zwrotów akcji. W główne role wcieliły się Adrianna Dras i Sara Gontaro Bazalar. Matkę głównej bohaterki zagrała Anna Antyga – dyrektor II LO w Krasnymstawie. Operatorem był Karol Sawczuk – absolwent II LO, który w projekcie wziął udział po raz ósmy.

Członkowie zespołu filmowego to także: Kinga Żelisko, Zofia Kędra, Wiktoria Stasieczek, Agata Drozd, Oliwia Jaroszyńska, Zuzanna Kołyga, Filip Rybczyński, Andrzej Szałaj, Marcin Rudzki, Mateusz Liśkiewicz, Paweł Kurek, Jacek Mąka, Dominik Marciniec i Błażej Mazurek. Dziewiąty letni projekt „Kręćmy film!” zakończy się dopiero wiosną 2020 roku. W czasie festiwalu organizowanego przez „Norwida” odbędzie się premiera „Obcej”. (kg)