W Krasnymstawie ugrali ponad 30 tysięcy!

Ponad 29 tys. zł zebrał krasnostawski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.


31 stycznia odbył się 29 finał WOŚP. Na ulicach Krasnegostawu 56 wolontariuszy zebrało do puszek to 29 tys. 346 zł i 8 groszy. Krasnostawski Sztab WOŚP, tak jak co roku, mieścił się w Krasnostawskim Domu Kultury. – W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców w dotychczasowy sposób. Wszystkie przekazane do sztabu przedmioty trafiły na aukcje internetowe Allegro dla WOŚP – informuje szefowa krasnostawskiego sztabu WOŚP Agnieszka Wolanin.

Aukcje trwały do 7 lutego, zakończyły się już po zamknięciu tego wydania naszego tygodnika. Do czwartku (4 lutego) przekroczyły już kwotę 6 tys. zł. Najwyżej zlicytowane przedmioty to np. miejsce w jury wyborów Miss Chmielaków podczas 50. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”, oficjalne piwo chmielakowe i miś pluszowy ufundowany przez burmistrza Roberta Kościuka za 445 zł, a także: „Niebieskie Tancerki” – wykonane haftem krzyżykowym przez wójt gminy Kraśniczyn Monikę Grzesiuk za 410 zł, książka „Wesele” z autografem prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony przekazana przez starostwo powiatowe w Krasnymstawie za 355 zł, dwa albumy „50-lecie Chmielaków Krasnostawskich” wraz z piwami, przekazane przez dyrektora KDK Damiana Kozyrskiego osiągnęły kwoty 270 zł i 242,50 zł.

Kwoty ponad 200 zł osiągały też gadżety sygnowane finałowymi grafikami WOŚP, które trafiły Krasnegostawu z Fundacji WOŚP. 993 zł i 46 gr zł uzbierano z kolei podczas kąpieli morsów zorganizowanej przez Klub Morsa – Krasnostawskie Karpie. Tegoroczny koncert ograniczony został do transmisji on-line na profilu facebook KDK. Wystąpili w nim wokaliści Cezary Bojankowski i Piotr Jaworski oraz tancerze ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Top-Art, którzy na co dzień ćwiczą w KDK. Na zakończenie można było obejrzeć symboliczne światełko do nieba.

– Organizacja finału to ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i którym chcemy podziękować. Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom, którzy mimo mrozu i sytuacji epidemiologicznej dzielnie czekali na wsparcie przechodniów. Dziękujemy komisji liczącej pieniądze za całodniowy dyżur w naszym sztabie. Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy za wypożyczenie liczarek. Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej za przekazanie swoich produktów. Stowarzyszeniu Krasnostawianie za podarowanie produktów na zorganizowanie poczęstunku dla wolontariuszy. Dziękujemy pizzerii Buona Vita.

Zakładowi Cukierniczemu „Kawa” Roberta Kawy oraz Magdzie Gieracz za przekazanie na sprzedaż serc piernikowych. Dziękujemy darczyńcom za przekazanie przedmiotów na aukcje: starostwu powiatowemu w Krasnymstawie, wójt gminy Kraśniczyn Monice Grzesiuk, burmistrzowi Krasnegostawu Robertowi Kościukowi, Marcie Korowaj, Klubowi Morsów – Krasnostawskie Karpie, Krasnostawskiemu Domowi Kultury, Krystynie Kobylańskiej, Sklepowi PHU WEJ, Muzeum Regionalnemu w Krasnymstawie, SanLife Centrum Zdrowego Stylu Życia, Stowarzyszeniu Free Wings, Aptece na Pocztowej, Marioli Złamańczuk, Ewie Pastuszak, Andrzejowi Denisowi. Dziękujemy Cezaremu Bojankowskiemu, Piotrowi Jaworskiemu oraz Szkole Tańca Top-Art – wyliczają szefowa krasnostawskiego sztabu WOŚP Agnieszka Wolanin i koordynatorka sztabu Karolina Gołębiowska. (kg, fot. WOŚP Krasnystaw, Krasnostawskie Karpie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here