W kupie siła

– Pełną parą ruszyliśmy z akcją informacyjną, promującą bicie rekordu Guinnessa w liczby osób czytających jeden po drugim. W tym wypadku najlepiej sprawdza się sformułowanie: „w kupie siła”, bo tylko wspólnie możemy zostać rekordzistami – słyszymy od pracowników ChBP.

Akcja odbędzie się w środę 10 października przed budynkiem biblioteki (ul. Partyzantów 40). Start o godz. 9. – Będziemy czytać „Szatana z siódmej klasy”. Czytanie będzie polegać na tym, że pierwsza osoba przeczyta pierwsze zdanie utworu, druga – drugie, trzecia – trzecie i tak do ostatniego uczestnika.

Czytanie będzie odbywać się w wypożyczalni, gdyż każdy uczestnik musi przejść przez bramkę wyposażoną w elektroniczne liczniki. Przy wejściu będą wręczane kartki z wydrukowanymi zdaniami. Każdy po przeczytaniu swojego zdania może opuścić miejsce bicia rekordu. Warto dodać, że obecny wynosi 3071 osób – mówią pracownicy ChBP.

Akcji czytelniczej towarzyszyć będzie „Kiermasz przeczytanych książek” – w ramach którego będzie można zostawić własne przeczytane już książki i wymienić je na inne. Ponadto w listopadzie w bibliotece stanie wystawa fotograficzna – „Chełmianie biją rekord Guinnessa”. (mg)