W Lubelskiem jest wciąż tyle pięknych miejsc do odkrycia

Ruszyła instagramowa akcja #kieruneklubelskiekrajobrazy. To już kolejna edycja konkursu promującej wiedzę o lubelskich parkach narodowych i krajobrazowych. Tym razem, aby powalczyć o cenne nagrody, wystarczy zamiłowanie do przyrody, fotografii oraz posiadanie konta na Instagramie. Zabawa potrwa, aż do 12 grudnia br.

– Duże zainteresowanie ubiegłoroczną edycją akcji połączone z wysokimi walorami artystycznymi nadesłanych zdjęć przekonało nas, że warto kontynuować tę zabawę. W Lubelskiem jest wciąż tyle pięknych miejsc do odkrycia – mówi Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Celem akcji organziowanej przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Lubelskie spotkania z przyrodą” jest promocja potencjału przyrodniczego województwa lubelskiego, edukacja ekologiczna oraz uwrażliwianie uczestników na kwestie ochrony środowiska, a także zachęcanie do odwiedzania lubelskich parków narodowych i krajobrazowych.

Akcja ma charakter otwarty, co oznacza, że może brać w niej udział każda zainteresowana osoba, która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią (również dzieci). Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii ukazującej w oryginalny sposób niepowtarzalne piękno przyrody ożywionej i nieożywionej na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego oraz siedemnastu parków krajobrazowych zlokalizowanych w granicach województwa lubelskiego.

Co trzeba zrobić, aby włączyć się do akcji? Wystarczy umieścić na swoim koncie w aplikacji Instagram dowolną liczbę przyrodniczych fotografii wykonanych w miesiącu, w którym są publikowane (zdjęcia wykonane w styczniu powinny być opublikowane w styczniu, lutowe w lutym itd.) i opatrzeć je hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.

Fotografie można wykonać smartfonem, zarówno w technice kolorowej, jak i czarno-białej. Co ważne nie mogą zawierać wizerunku osób (tylko przyroda!). Do oceny zakwalifikowane będą zdjęcia opublikowane od 8 stycznia do 12 grudnia, przy czym o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie opublikowane w terminie od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (1-28 lutego, 1-31 marca itd.) z wyłączeniem stycznia i grudnia.

O nagrodę za najlepsze zdjęcie stycznia będą rywalizować fotografie opublikowane od dnia ogłoszenia akcji do 31 stycznia, natomiast o nagrodę za najlepsze zdjęcie grudnia 2021 – opublikowane w dniach od 1 do 12 grudnia. Autorom dwunastu fotografii uznanych przez jury za najpiękniejsze (po jednej w danym miesiącu), zostaną przyznane nagrody miesiąca: 12 kart zakupowych o wartości 500 zł każda. Dodatkowo, jeden z laureatów, otrzyma nagrodę główną za „zdjęcie roku”: kartę zakupową o wartości 1500 zł. Opr. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here