W miłości pół wieku, a nawet dłużej

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku Górnym odbył się wyjątkowy jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego (Diamentowe Gody) oraz 50-lecia pożycia (Złote Gody).


W imprezie wzięli udział m.in. poseł Teresa Hałas, przewodniczący rady powiatu krasnostawskiego Witold Boruczenko i wójt gminy Łopiennik Górny Artur Sawa.

Medale z okazji 60-lecia Pożycia Małżeńskiego, przyznawane przez prezydenta Polski, odebrali: Czesław i Zofia Ciechańscy oraz Zdzisław i Stanisława Śmigasiewicz, a z okazji 50-lecia: Waldemar i Krystyna Brzuszkiewicz, Edward i Jadwiga Hymos, Jan i Irena Jędruszak, Jan i Marianna Kmieć, Jerzy i Janina Koczmara, Tadeusz i Marta Korzeniowscy, Sławomir i Zdzisława Kostrzewscy, Antoni i Jadwiga Kowalik, Jan i Halina Łusiak, Franciszek i Józefa Pacan, Leszek i Irena Rybczyńscy, Jerzy i Maria Rycyk oraz Eugeniusz i Aleksandra Szumiło.

Spotkanie uświetniły dzieci ze SP w Łopienniku Dolnym, które pod kierownictwem Marioli Sysy i Małgorzaty Staszak zaprezentowały część artystyczną. Po oficjalnej części przyszła pora na poczęstunek i zabawę z kapelą „Łopieńczacy”. (k)