W Ostrowcu rządził… wiatr

W swoim kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Chełmianki zremisowali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 1929 0:0. W samej końcówce podopieczni Tomasza Złomańczuka mogli rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, ale stuprocentowych okazji nie wykorzystali Adrian Dziubiński i Piotr Piekarski. Inna sprawa, że kilkanaście minut wcześniej KSZO mogło zdobyć gola z rzutu karnego, ale strzał zawodnika gospodarzy obronił Jakub Długosz.

Chełmianka rozpoczęła mecz w składzie: Ciołek – Wiatrak, Wołos, Mazurek, Duda, Skoczylas, Bednara, Czułowski, Myśliwiecki, Wójcik, Kahsay. W drugiej połowie na boisko wyszła następująca jedenastka: Długosz – Brzozowski, Kanarek, Mazurek (65 Wołos), Janiszek, Giletycz, Bonin, Czułowski (65 Skoczylas), Piekarski, Dziubiński, Kahsay (65 Myśliwiecki).

– Trudno mówić o tym, czy zagraliśmy dobrze, czy źle, skoro przez całe 90 minut wiał silny wiatr i było dużo przypadkowych zagrań – relacjonuje Tomasz Złomańczuk, trener Chełmianki. – Nie było płynnej gry, jedyny plus jest taki, że zaliczyliśmy solidną jednostkę treningową.

Z przebiegu meczu remis 0:0 nie krzywdzi żadnej ze stron, bo choć wiatr utrudniał grę obu zespołom, pod obiema bramkami były sytuacje do zdobycia goli. – KSZO w drugiej połowie miało rzut karny, podyktowany za faul Michała Wołosa, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Długosz i bramka nie padła. W samej końcówce, można powiedzieć, że nawet w doliczonym czasie, stworzyliśmy sobie dwie świetne okazje. Adrian Dziubiński mając przed sobą pustą bramkę, nie trafił z 7 metrów, a w kolejnej sytuacji Piotr Piekarski uderzył w poprzeczkę – opowiada trener Złomańczuk. – Najważniejsze, że wszyscy są już zdrowi, w drużynie nie ma urazów i z każdym tygodniem zbliżamy się do inauguracji piłkarskiej rundy wiosennej.

Chełmianka na inaugurację zagra w Wólce Pełkińskiej z tamtejszą Wólczanką. Mecz odbędzie się 12 marca (sobota) o godz. 13.00. Wcześniej jednak zespół trenera Złomańczuka rozegra jeszcze dwa spotkania kontrolne. Już w najbliższą sobotę 28 lutego w Świdniku chełmska drużyna zmierzy się z faworytem czwartej ligi, Świdniczanką Świdnik Mały. Początek spotkania o 9.00. (d)