W parku Brzeziny zapadły się chodniki

Nowe chodniki w parku Brzeziny II już wymagają naprawy

Mieszkańcy Świdnika zwracają uwagę na stan chodników na terenie parku Brzeziny. Po zimie, w niektórych miejscach kostka brukowa się zapadała, a w zagłębieniach zbiera się woda. Miasto zapewnia, że wykonawca naprawi to w ramach gwarancji.


Park między osiedlami Brzeziny I i Brzeziny II, to jeden z czterech parków, które powstały w ramach projektu „Zielony LOF”. Na ich budowę miasto pozyskało z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego około 6 mln zł. Sam park Brzeziny kosztował blisko 2 mln zł.

Świdniczanie zwracają jednak uwagę, że infrastruktura na terenie parku choć nowa, już pozostawia wiele do życzenia.

– Po zimie, w niektórych miejscach doszło do osiadania terenu, co doprowadziło do powstania zagłębień w nawierzchni chodnika. W powstałych obniżeniach regularnie zbiera się woda i powstają kałuże. Efektem takiej sytuacji będzie podmywanie podłoża i dalsze niszczenie chodnika – wskazuje miejski radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza), który przygotował interpelację w tej sprawie.

Miasto zapewnia, że zleci wykonawcy naprawę gwarancyjną.

– Przy budowie nowej infrastruktury, zwłaszcza na nowych terenach różne rzeczy mogą wyjść po czasie. Osiadanie terenu również jest możliwe. Ta inwestycja, jak każda, jest objęta gwarancją, więc zgłosimy konieczność poprawek wykonawcy. Była nim firma Strabag, z którą współpraca zawsze układała się dobrze – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here