W podzięce za plon

Tegoroczne dożynki gminno-parafialne w gminie Kraśniczyn odbyły się w Bończy. – Najważniejsze, że mimo pandemii mogliśmy wspólnie świętować i podziękować rolnikom za trud – zauważa Monika Grzesiuk, wójt Kraśniczyna.

Uroczystość rozpoczęła się od barwnego korowodu dożynkowego, na czele którego szli starostowie dożynek oraz delegacje KGW i sołectw. Obecni byli też strażacy z gminnych jednostek OSP. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli we mszy dziękczynnej za zebrane plony, sprawowanej przez ks. Janusza Gzika – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie oraz ks. Janusza Rynia – proboszcza Parafii pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bończy. Po nabożeństwie starostowie dożynek: Małgorzata Wronka z Bończy i Krzysztof Tarajko z Ostrowa Kolonii, przekazali okazały bochen chleba na ręce wójt gminy Kraśniczyn Moniki Grzesiuk oraz przewodniczącej rady gminy Marii Szpak.

W święcie wzięli udział m.in. senator Józef Zając, wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski, Monika Szumiło – reprezentująca chełmską delegaturę lubelskiego urzędu wojewódzkiego, radni rady powiatu Anna Mróz i Marek Nieścior, dyrektorzy szkół oraz kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Kraśniczyn. W części artystycznej wystąpiły dzieci z SP w Kraśniczynie, kapela Siennica i zespół Mada Bis. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here