W powiecie ubędzie dziur

Podpisanie umowy na remont drogi Fajsławice – Oleśniki i Zalesie – Brzeziczki

Dobra wiadomość dla kierowców poruszających się drogami powiatu świdnickiego. Władze samorządu podpisały właśnie umowę na wykonanie remontu dwóch odcinków jezdni. Oba wykona firma PRD Zamość. Na rozstrzygnięcie czeka również przetarg dotyczący przebudowy części ul. Piaseckiej.


To już pewne, że nowej nawierzchni doczeka się 800-metrowy fragment trasy Fajsławice – Oleśniki, w gminie Trawniki oraz 350-metrowy odcinek drogi Zalesie – Brzeziczki, w gminie Piaski.

W obu przypadkach władze wspomnianych gmin dołożą połowę kosztów do inwestycji. Pierwsza z wymienionych ma się zamknąć w kwocie ponad 833 tys. zł, druga w 257 tys. zł.

– Remontowane odcinki nie są długie, ale jestem przekonany, że znacząco wpłyną na komfort życia okolicznych mieszkańców i nie tylko – przekonuje Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Kolejny raz chciałbym podziękować włodarzom gmin, po których przebiegają drogi za partycypowanie w kosztach inwestycji. Współpraca w tej dziedzinie układa się bardzo dobrze.

Prace mają rozpocząć się lada moment i potrwać do 3 miesięcy.

Na rozstrzygnięcie czeka również przetarg dotyczący remontu 800-metrowego fragmentu ul. Piaseckiej w Świdniku. Chodzi o odcinek biegnący od salonu Peugeot aż do „ślepego” końca tej ulicy, który nie został wykonany na etapie budowy dwupasmówki. Planowana jest modernizacja nawierzchni i poboczy, o co wnioskowali właściciele działających tu firm. W tym zadaniu partycypować będzie miasto Świdnik.

Zainteresowanie remontem Piaseckiej zgłosiły trzy firmy: LS COMPLEX z Lublina – ok. 1 mln zł, PRD Lubartów – ok. 1,1 mln zł i PRD Piotr Bąk z Lublina – ok. 1,2 mln zł. Powiat obecnie analizuje złożone oferty, choć nie ukrywa, że zamierzał przeznaczyć na ten cel mniej, bo 700 tys. zł. (w)