W razie wypadku

Przy przejazdach kolejowo-drogowych pojawiły się żółte naklejki. Są na nich ważne informacje przydatne w razie wypadku czy awarii samochodu.

– Wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe w Polsce należące do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zostały wyposażone w żółte naklejki – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Oznakowano blisko 14 tysięcy przejazdów w kraju indywidualnymi numerami, aby w przypadku niespodziewanego zdarzenia, na przykład awarii auta, można było szybko określić jego lokalizację. Na żółtej naklejce umieszczonej na przejeździe są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112 i numery „awaryjne”.

Jakubowski mówi, że od czerwca w pociągach, na dworcach, portalach społecznościowych w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” są umieszczane filmy oraz infografiki przypominające o tym, gdzie na przejeździe jest żółta naklejka PLK, a także w jaki sposób i w jakich sytuacjach korzystać z numerów na niej podanych. (opr. mo)