W Rudniku powstanie minidworzec

Gmina Rudnik przystąpiła do realizacji kolejnej inwestycji. W odpowiedzi na liczne interwencje mieszkańców, dotyczące konieczności modernizacji przystanków w Rudniku, podjęto decyzję o utworzeniu w centrum miejscowości jednego zbiorczego przystanku.

Nowy minidworzec powstanie w miejsce dotychczasowych czterech przystanków znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie. – Oprócz wyeliminowania problemów związanych z koniecznością budowy i utrzymania kilku wiat, pozwoli to uporządkować sytuację, w której w zależności od kierunku podróży należało się udawać się na jeden z kilku przystanków – mówi Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

W ramach inwestycji utwardzony zostanie plac (jako objazd wokół budynku „Agronomówki”) wraz z miejscem pod nową wiatę przystankową oraz wykonane zostaną chodniki łączące parking przy sali sportowej z budynkiem ośrodka zdrowia.

– Dodatkowo utworzone zostaną miejsca parkingowe bezpośrednio przy aptece oraz ośrodku zdrowia co poprawi dostęp do tych obiektów, zwłaszcza dla osób starszych – podkreśla wójt. Wykonawcą zadania została firma Alta z Wólki Panieńskiej. Za roboty zainkasuje za 94 tys. zł. Termin zakończenia prac to 20 listopada 2020 r. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here