W Rudniku zainwestują w oświetlenie i oczyszczalnię

Dobre informacje z Rudnika. Tamtejszy urząd gminy podpisał umowy na dwie ważne inwestycje – budowę oświetlenia ulicznego i nowej oczyszczalni ścieków.

Najpierw doszło do podpisania umowy na realizację zadania pod nazwą „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Rudnik”. W spotkaniu wzięli udział wójt Rudnika Paweł Kucharczyk, skarbnik gminy Anna Garbacz oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji z firmy Elpie z Lublina.

– Projekt obejmuje budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego przy drodze wojewódzkiej w Płonce oraz przy drodze gminnej w Majdanie Łuczyckim za kwotę 472 tys. zł – informuje Dominika Kostek-Portka z urzędu gminy w Rudniku. Zgodnie z umową wykonawca ma pięć miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Zadanie realizowane jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Kilka dni później wójt Kucharczyk i skarbnik Garbacz podpisali umowę z firmą TST Szymon Tomaszewski na budowę nowej gminnej oczyszczalni ścieków w Rudniku. Koszt zadania to 626 tys. zł, a czas realizacji tej inwestycji to cztery miesiące. – Ta niezwykle ważna inwestycja realizowana jest dzięki dotacji pozyskanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – dodaje Kostek-Portka. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here