W Sawinie świateł nie wygaszą

Urząd Gminy Sawin nie planuje na razie wyłączania oświetlenia ulicznego czy oszczędzania na ogrzewaniu np. w szkołach – zapewniła nas Elżbieta Kamela, skarbnik gminy Sawin.

Rosnące ceny energii, prądu i paliw, mocno dają się we znaki samorządom. Problem nie omija powiatu chełmskiego. Np. w mieście i gminie Rejowiec Fabryczny już zdecydowano wyłączać latarnie godzinę wcześniej niż dotychczas.

Na podobne rozwiązania zdecydowano się w gminach Leśniowice, Wojsławice, a w gminie Żmudź większość latarni, poza tzw. newralgicznymi miejscami, jak przejścia dla pieszych, w ogóle nie działa. Co ciekawe, na razie władze gminy Sawin nie planują szukania oszczędności w taki sposób. Przeciwnie. Oszczędzanie zaczęli od siebie.

– Obecnie zostały wprowadzone jedynie oszczędności w urzędzie gminy Sawin – informuje Elżbieta Kamela, skarbnik gminy. – Obniżamy np. zużycie artykułów papierniczych. Ograniczamy także koszty dostarczania listów. Do mieszkańców dostarczają je pracownicy.

Skarbnik Kamela zapewniła nas też, że gmina Sawin nie planuje wyłączania oświetlenia ulicznego ani ograniczania ogrzewania w budynkach użyteczności publicznej, np. w szkołach. Przynajmniej na razie. (kg)