W skrócie z gminy Gorzków

Mieszkańcy sami odśnieżyli Chorupnik

Z inicjatywy sołtys Chorupnika Leny Ładosz oraz radnego gminy Gorzków Radosława Parki, mieszkańcy Chorupnika sami chwycili za łopaty i zaczęli odśnieżać swoją wieś. – Większość mieszkańców korzysta z chodnika chociażby w dojściu do pobliskiego sklepu – zauważa Monika Błędkowska z Chorupnika, która również wzięła udział w akcji. Wspólne odśnieżanie odbyło się w sobotę, 13 lutego.

– Liczna grupa mieszkańców wsi w różnym wieku, na czele z panią sołtys i panem radnym, zebrała się przy świetlicy wiejskiej. Stąd ruszyli do pracy, podzieleni na grupy. Obok siebie pracowali dziadkowie i wnuki. Pani sołtys bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję wspólnego odśnieżania chodnika dla dobra całej społeczności. Mieszkańcy Chorupnika pokazali, że potrafią się zjednoczyć i wspólnie pracować dla dobra ogółu – dodaje M. Błędkowska.

Dowóz osób na szczepienia

Gmina Gorzków realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej: transport osób niepełnosprawnych, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

– Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od 15 stycznia zgłosiło się 13 osób, które poprosiły o pomoc w dotarciu do punktu szczepień – informuje Błędkowska. Dowozem zajmuje się gminny bus oraz strażacy z OSP Piaski Szlacheckie: Marcin Kotuła (naczelnik straży), Cezary Czwórnóg (sołtys wsi) oraz Sylwia Karauda, Leszek Kołodziejczyk, Marek Sysa i Marek Borzęcki.

Zaszczepieni na Covid 19

W gminie Gorzków działają dwa punkty szczepień: Przychodnia Lekarza Rodzinnego „Agamed” i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarza Rodzinnego Julitta Kaszycka-Policha. Od 25 stycznia do ubiegłego tygodnia zaszczepiło się 240 mieszkańców gminy Gorzków, w wieku powyżej 70. roku życia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here