W sobotę inauguracja z Podlasiem

W sobotę 6 sierpnia o 17.00 rozpocznie się piłkarski sezon 2022/2023 w trzeciej lidze. Chełmianka na inaugurację u siebie zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska. W kadrze rywala chełmskiego klubu w letniej przerwie doszło do wielu zmian.


Po niespełna dwumiesięcznej przerwie na boiska wracają trzecioligowcy. W pierwszej kolejce Chełmianka u siebie zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska. Dla podopiecznych Tomasza Złomańczuka to bardzo ważne spotkanie. Chełmianka rozegra je przed własną widownią, z zespołem z województwa lubelskiego i w dość mocnym zmienionym składzie.

W ostatnich dwóch sezonach chełmski zespół miał dodatni bilans spotkań z Podlasiem. Dwa lata temu w Chełmie gospodarze wygrali 3:1, na wyjeździe natomiast zremisowali 1:1. Rok temu z kolei Chełmianka u siebie podzieliła się punktami z Podlasiem (2:2), a w Białej Podlaskiej wygrała 1:0.

W obu zespołach w letniej przerwie doszło do wielu zmian. W Chełmiance z poprzedniego sezonu pozostało zaledwie 8 zawodników. Z Podlasia natomiast odeszli: Kamil Kocoł – były gracz chełmskiej drużyny, Mateusz Jarzynka, Tomasz Nieścieruk, Mateusz Małecki, Mariusz Chmielewski, Bartosz Idzikowski i Paweł Szatała. W ich miejsce przyszli: obrońca Dawid Nojszewski z Pogoni Siedlce, napastnik Jakub Mażysz z Wisły Sandomierz, doświadczony Mateusz Podstolak z Wólczanki Wólka Pełkińska, który grał też w II lidze, stoper Mateusz Chyła z Orląt Radzyń Podlaski, kolejny środkowy obrońca Jan Kozłowski z Wisłoki Dębica, 18-letni Maks Kiprucha z Ukrainy, czy Brajan Galach z Wisły Płock. Trenerem Podlasia został zaledwie 24-letni Artur Renkowski, który wcześniej pracował z grupami młodzieżowymi Jagiellonii Białystok.

Mecz Chełmianka – Podlasie rozpocznie się w sobotę 6 sierpnia o godz. 17.00 na stadionie miejskim w Chełmie. Ceny biletów – 15 zł normalny i 10 zł ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież szkolna do lat 15 oraz osoby niepełnosprawne mają wstęp wolny. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here