W sobotę siatkarskie emocje!

To będzie przedsmak siatkarskich emocji! Już w najbliższą sobotę 18 września w Miejskiej Hali Sportowej odbędzie się jednodniowy turniej o Puchar Prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. Na zaproszenie Arki/Tempo weźmie w nim udział zespół Polonii Londyn, uczestnik Ligi Mistrzów, mistrz Anglii!


Oprócz Polonii Londyn i Arki Tempo w turnieju weźmie udział ligowy przeciwnik chełmskich siatkarzy Trójka Międzyrzec Podlaski. Zmagania zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie, bo zespół Polonii to uczestnik Ligi Mistrzów. W przeszłości grali w nim m.in. niegdyś najlepszy siatkarz świata, Brazylijczyk Giba czy libero Krzysztof Ignaczak, wielokrotny reprezentant Polski. Imprezę o godz. 11.00 otworzy mecz Trójki Międzyrzec Podlaski z Arką/Tempo. Po obiedzie, o 15.00 Trójka zagra z Polonią, a o 18.00 gospodarze zmierzą się z zespołem z Londynu. Mecze odbędą się w Miejskiej Hali Sportowej.

Arka/Tempo turniej traktuje jako formę przygotowań do sezonu. W minionym tygodniu chełmscy siatkarze rozegrali sparingowy mecz z pierwszoligową Avią Świdnik. Spotkanie zakończyło się nietypowym dla siatkówki wynikiem 2:2 (28:30, 24:26, 25:21, 25:13). Obie drużyny przed meczem umówiły się na rozegranie czterech setów.

Arka/Tempo skompletowała już kadrę na nowy sezon. W drużynie zagrają: Bartłomiej Misztal i Jakub Durski – rozgrywający, Błażej Czarnecki, Przemysław Czado, Kacper Kędra, Mateusz Szaniawski, Tomasz Kociuba – przyjmujący, Bartłomiej Giza, Radosław Sterna, Krzysztof Kufel, Adam Olejniczek – środkowi, Oleg Krikun, Paweł Rejowski – atakujący, Rafał Cabaj i Michał Piłat – libero.

Zespół od blisko dwóch miesięcy, pod wodzą trenera Sławomira Czarneckiego, przygotowuje się do pierwszych spotkań. Rozgrywki rozpoczną się 2 października. Chełmianie na inaugurację u siebie zmierzą się Il Capital Huragan Wołomin. – Przed nami trudny sezon, bo trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy. Czeka nas wiele dalekich wyjazdów – mówi Gabriel Wlaź, prezes klubu Arka/Tempo.

Chełmianie w kolejnych meczach zagrają ze Spartą Grodzisk Mazowiecki (9 października – wyjazd), BAS-em Białystok (16 października – u siebie), KS Camper Wyszków (23 października – u siebie), Metro Warszawa (30 października – wyjazd), MOS Wola Tramwaje Warszawskie (6 listopada – u siebie), Centrum Augustów (13 listopada – wyjazd), UKS Trójka Huragan Międzyrzec Podlaski (20 listopada – u siebie), Lotnikiem Łęczyca (27 listopada – wyjazd), KKS-em Enea Kozienice (4 grudnia – u siebie) oraz Bzurą Ozorków (11 grudnia – wyjazd).

W zbliżającym się sezonie druga liga będzie składała się z czterech grup. W każdej wystąpi po 12 zespołów. Jak mówi Gabriel Wlaź, dwa najlepsze awansują co fazy play-off. – W decydującej batalii o awans do Tauron I liga powalczy osiem zespołów. Będą dwa turnieje półfinałowe, w których zagrają po cztery drużyny. Dwie najlepsze uzyskają awans do turnieju finałowego. Zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsce, uzyskają awans do I ligi – wyjaśnia prezes Wlaź. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here