W środę finał Brat – Chełmianka

Już w najbliższą środę 12 maja zostanie rozegrany okręgowy finał Pucharu Polski. W Siennicy Nadolnej miejscowy Brat zmierzy się z trzecioligową Chełmianką, zdecydowanym faworytem tych rozgrywek, który w ostatnich sześciu latach aż czterokrotnie sięgał po Puchar na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.


Brat Cukrownik Siennica Nadolna drogę do finału rozpoczął od drugiej rundy, w której pokonał szczęśliwie Znicza Siennica Różana. W regulaminowym czasie padł remis 1:1, a piłkarze Brata wyrównującego gola zdobyli na trzy minuty przed końcem spotkania. W rzutach karnych wygrali 4:3. W trzeciej rundzie Brat zwyciężył bez gry. Jego rywal Bug Hanna wycofał się z rozgrywek. W ćwierćfinale piłkarze z Siennicy Nadolnej wyeliminowali Start Krasnystaw. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1, a w karnych Brat zwyciężył 9:8. W półfinale podopieczni Andrzeja Ignaciuka pokonali Hetmana Żółkiewka 3:2.

Chełmianka do rozgrywek pucharowych przystąpiła od ćwierćfinału. W pierwszym meczu zwyciężyła z Kłosem Gmina Chełm 2:0, zaś w półfinale rozgromiła Włodawiankę 5:0, strzelając wszystkie gole w ciągu 15 minut. Podopieczni Tomasza Złomańczuka są zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. W ostatnich latach regularnie sięgali po okręgowy puchar. Sztuki tej nie dokonali jedynie w 2018 roku. Chełmianka jest też czterokrotnym zwycięzcą Pucharu na szczeblu LZPN. W ostatnich sześciu latach aż pięć razy grała w finale. Przed rokiem musiała uznać wyższość Orląt Radzyń Podlaski.

Finał Brat – Chełmianka odbędzie się w środę 12 maja. Mecz miał zostać rozegrany 21 kwietnia, ale z przyczyn pandemicznych Związek przełożył go o 3 tygodnie. Zwycięzca uzyska awans do półfinału wojewódzkiego, który jest zaplanowany na 9 czerwca. Tydzień później odbędzie się finał Pucharu na szczeblu LZPN. Początek starcia w Siennicy Nadolnej o godz. 17.00. Ponieważ mecz zostanie rozegrany jeszcze bez udziału kibiców, organizatorzy czynią starania, by przeprowadzić bezpłatną transmisję na żywo na kanale TV Chełmianka, w serwisie Youtube.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here