W środę finał PP Hetman – Chełmianka

Dla piłkarzy Chełmianki to będzie ostatni akcent obecnego sezonu. W najbliższą środę 12 czerwca o 17.30 na stadionie w Zamościu podopieczni Artura Bożyka zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z miejscowym Hetmanem. Stawką jest gra w 1/32 PP na szczeblu centralnym i premia z Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Od 2013 roku to już piąty wojewódzki finał Pucharu Polski dla zespołu trenowanego przez Artura Bożyka. Właśnie sześć lat temu Chełmiance przyszło zagrać w Zamościu z Hetmanem i wówczas to gospodarze zwyciężyli 4:2. Rok później pucharową przygodę drużyna z Chełma zakończyła w półfinale na szczeblu okręgu, ale przez kolejne trzy lata zdobywała wojewódzki Puchar, ogrywając dwukrotnie Motor na Arenie Lublin i raz Orlęta Radzyń Podlaski w Chełmie. Przed rokiem Chełmianka odpadła z rozgrywek w półfinale na szczeblu ChOZPN, jednak w bieżącym roku znów zameldowała się w finale LZPN.

Mecz Hetman – Chełmianka zostanie rozegrany w środę 12 czerwca o 17.30 w Zamościu. Organizator, niestety, będzie mógł wpuścić na trybuny zaledwie 1 000 osób. Stadion w Zamościu nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa, by mogła odbyć się na nim impreza masowa. Działacze Hetmana ze względu na duże zainteresowanie meczem zaapelowali do kibiców, by z zakupem biletu na mecz nie czekali na ostatnią chwilę. Są też szanse, że bezpośrednią relację internetową z meczu przeprowadzi portal Polsport.live.

Trudno wskazać faworyta środowego meczu, jednak fakt, że Hetman zagra na swoim stadionie sprawia, że więcej szans na zwycięstwo daje się gospodarzom. Puchar Polski rządzi się jednak swoimi prawami, co udowodniła Chełmianka w Lublinie, pokonując w półfinale faworyzowany Motor aż 4:0. Hetman natomiast wyeliminował Orlęta Radzyń Podlaski, wygrywając 1:0.

Zwycięzca pucharowej potyczki zgarnie nie tylko okazały Puchar, ale również premię finansową z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie też reprezentował Lubelski ZPN na arenie centralnej. W 1/32 PP może trafić już na drużynę z ekstraklasy. Przed rokiem triumfator Pucharu – Unia Hrubieszów grała z Górnikiem Zabrze. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here