W środę piknik na Wieniawie

Rekonstrukcje z czasów antycznych, pokaz średniowiecznego uzbrojenia, warsztaty, rodzinny grill i konkursy z nagrodami to jedynie część atrakcji w programie Rodzinnego Festynu w dzielnicy Wieniawa z okazji Dnia Dziecka i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Impreza odbędzie się 6 czerwca na błoniach przy Galerii Labirynt w godzinach 14-18. – Jedną z atrakcji będą rekonstrukcje historyczne, m.in. życia w dobie antyku, w tym wypraw wojennych, gotowania, zdobienia ciała. Będzie też pokaz średniowiecznego uzbrojenia polskiego rycerstwa – zachęca w imieniu organizatorów Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa.

Piknik będzie również świetną okazją do zaprezentowania lokalnej oferty kulturalnej. Na scenie zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18, SP nr 21, XXIII LO, I LO, Bursy Szkolnej nr 1 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum im. Królowej Jadwigi.

Przewidziano też występ zespołu „Lubelskie Babie Lato”, pokaz mechatroniki, znakowanie rowerów. Będą konkursy z nagrodami i rodzinny grill.

Wydarzenie związane jest z dzielnicowymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. BCH