W świdnickich podstawówkach powstaną „Laboratoria Przyszłości”

Drukarki 3d z akcesoriami, laptopy, kamery, gogle VR, stacje lutownicze i mikroskopy – m.in. taki urządzenia już niebawem trafią do świdnickich podstawówek. Szkoły otrzymają go w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.


„Laboratoria Przyszłości” to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego głównym celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

– Udział w programie biorą wszystkie świdnickie szkoły podstawowe, tj. SP nr 3, SP nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, SP nr 5 oraz SP nr 7 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. W ramach „Laboratoriów Przyszłości” szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym – mówi Monika Głowacka z Urzędu Miasta Świdnik.

Do świdnickich szkół już niebawem trafią m.in. drukarki 3d z akcesoriami i aplikacjami, mikrokontrolery z akcesoriami, stacje lutownicze, sprzęt do nagrań (kamery, mikrofony, oświetlenie), gogle VR, a także specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne i oprogramowanie z zakresu robotyki i mikroelektryki. Zakupiony sprzęt uatrakcyjni obowiązkowe zajęcia szkolne; będzie wykorzystywany także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here