W Świdniku jak w Wiedniu

Już w lutym w centrum kultury w Świdniku będą rozbrzmiewać najsłynniejsze operetkowe arie. Wygląda na to, że mieszkańcy Świdnika właśnie na taki koncert czekali, bo bilety na pierwszy występ artystów rozeszły się bardzo szybko. Zapadła więc decyzja o zorganizowaniu drugiego koncertu.
Widzowie, którzy wybiorą się na Koncert Wiedeński, będą mieli okazję poczuć się przez chwilę jak w stolicy Austrii. Spektakl ma programowo nawiązywać do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się właśnie w Wiedniu.
Podczas gali będzie można usłyszeć solistów operowych. Będą im towarzyszyć wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Ze sceny zabrzmią najbardziej znane kompozycje Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”.
Szybko okazało się że wiedeńska gala ma bardzo duże wzięcie również w Świdniku. Na pierwszy koncert bilety już zostały sprzedane, stąd decyzja o zorganizowaniu w tym samym dniu drugiego występu. Gala Wiedeńska zawita do Świdnika 18 lutego. Koncerty odbędą się w centrum kultury o 17.00 i 19.30. Bilety są dostępne w cenie 75 zł.
(kal)