W tej kadencji, ale kiedy?

Miała być wybudowana w ubiegłym roku, a wszystko wskazuje na to, że na asfalt na gminnej drodze, łączącej Żółtańce z Zawadówką, będą musieli poczekać. – Na pewno pojawi się w tej kadencji – przekonuje wójt gminy Chełm, Wiesław Kociuba. Dokładnego terminu nie jest w stanie podać.

Jakości dróg gminie Chełm mogą pozazdrościć mieszkańcy wielu gmin w powiecie chełmskim. Jakiś czas temu wójt Wiesław Kociuba mocno postawił na rozbudowę infrastruktury drogowej i konsekwentnie realizuje swój plan. Po asfalcie można dojechać do zdecydowanej większości zabudowań na terenie gminy Chełm.

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Jak mówią mieszkańcy Żółtaniec, na ubiegły rok była zaplanowana budowa łącznika do Zawadówki. – To świetny skrót, by wyjechać na drogę wojewódzką w kierunku Krasnegostawu. Nie trzeba wjeżdżać do miasta, nie musimy stać w korkach – mówi jedna z mieszkanek.

Sęk w tym, że droga nie powstała. Prace na niej ruszyły, jednak wykonawca nie wykonał należycie zadania. Mało tego, łącznik z Żółtaniec do Zawadówki w tym roku nie zostanie pokryty asfaltem. Wójt Wiesław Kociuba przekonuje, że wykonawca miał tylko wyrównać drogę tłuczniem. – Chodziło nam o to, by poprawić przejezdność na tej drodze – mówi wójt. – Taki był plan. Faktem jest, że prace nie zostały dobrze wykonane, dlatego zwróciliśmy się do firmy, by je poprawiła.

Wójt zapewnia, że asfalt na łączniku z Żółtaniec do Zawadówki zostanie wylany do końca obecnej kadencji samorządu. (s)