Wakacje w… operetce?

Przegląd artystów i grup teatralnych z całej Polski proponuje swoim widzom Teatr Muzyczny w Lublinie. Pomimo przerwy wakacyjnej podstawowych ansambli operetki – sierpniowe wieczory i tak mogą nam umilić spotkania z muzyką na najwyższym poziomie.
Na Letniej Scenie Teatru Muzycznego zaprezentują się artyści z całej Polski. W gronie już docenionych aktorów i wokalistów znajdą się: Małgorzata Bieniek, Magdalena Daniel, Marcin Styrski, Piotr Boratyński, a także grupy teatralne: ENIGMATIC i PANOPTICUM. Na zakończenie wakacji lublinianie będę mogli zobaczyć wyjątkowy spektakl adresowany zarówno do dorosłych, jak i do dzieci – „Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana” – przedstawia wyjątkowo szeroką w tym roku ofertę TM jego dyrektorka, prof. Iwona Sawulska.
Początek tego nadzwyczajnego letniego ożywienia Teatru nastąpi już 5 sierpnia o godz. 19, kiedy będziemy mogli posłuchać i obejrzeć recital “Piosenka jest dobra na wszystko” Małgorzaty Bieniek, niezwykle uzdolnionej studentki UMCS, przygotowującej się właśnie do występów dla Polonii chicagowskiej. Wielkim finałem cyklu będzie zaś zaplanowane na 26 sierpnia „Tuwimowo…” – niezwykle dynamiczny spektakl, zrealizowany w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima przez aktorów Teatru PROSCENIAN, wg scenariusza i w reżyserii Urszuli Lewartowicz.TAK