Wakacyjna taka ryba!

Powstały na Bystrzycy zbiornik zaporowy o powierzchni prawie 300 ha, czyli popularny wśród lublinian Zalew Zemborzycki, jest nie tylko miejscem rekreacji ale również rajem dla wędkarzy.
Niezbyt głęboki (średnio 2,3 m) zbiornik kryje w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich wyciągnęła z wody pani Agnieszka Toruń, która podczas wakacyjnego wędkowania złowiła prawie dwumetrowego suma! – Udało mi się go złowić z łódki, na spławik, na 30-centymetrowego leszcza – mówi pani Agnieszka.

Walka z tym rybim strongmanem” trwała ponad 40 minut. Bardzo się przydała pomoc doświadczonego wędkarza, chłopaka pani Agnieszki, dla którego podobne okazy to nie pierwszyzna. – Umiał mi pomóc, bo sama nie dałabym sobie z taką rybą rady. To jest, jak do tej pory, pierwsza tak duża ryba w moim życiu. Wcześniej udało mi się złowić tylko kilka szczupaków i kilka małych sumików – dodaje wędkarka. Wyciągnięty z wód Zalewu okaz ważył aż 43 kilogramy. Po dokonaniu pomiarów i pamiątkowej fotografii trafił z powrotem do wody. Teraz czeka na innego szczęściarza. – Wypuściłam go, ponieważ jest coraz mniej ryb w naszym Zalewie, a złowić taka rybę to jest ogromne przeżycie, którego nie da się opisać – podkreśla pani Agnieszka. Sama wędkuje już od trzech lat. Posiada kartę wędkarską i jak sama przyznaje, coraz bardziej wciąga się w to hobby. Wędkuje razem ze swoim chłopakiem i dla obojga jest to najlepiej spędzony czas we dwoje. (EM.K.)