Wakacyjne dzieje się

Kolejny tydzień wakacji za nami. Pogoda dalej nie rozpieszcza, ale dzieciaki uczestniczące w akcji „Lato w mieście” nie mogą narzekać na nudę. Szkoda tylko, że nie dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsc.


W ubiegłym tygodniu nasz fotoreporter odwiedził dzieci uczestniczące w zajęciach w Dzielnicowym Domu Kultury „Czechów” oraz w Klubie Osiedlowym „Odeon” SM Kolejarz.
W pierwszym z nich trwała właśnie lekcja tańca i warsztaty plastyczne. W programie turnusu były również quizy, konkursy wiedzy, projekcje filmowe, gry i zabawy sprawnościowo-intelektualne, koncerty i wycieczki. Jak zgodnie twierdziły dzieciaki, wszystko było super. Równie bogaty był program przygotowany przez KO „Odeon”. Tu też nie brakowało gier i zabaw plenerowych oraz świetlicowych, zajęć artystycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi czy wypraw do kina i wycieczek.
Dzieci, dla których zabrakło miejsc na zajęciach w klubach osiedlowych, nie są wcale skazane na siedzenie w domu. Lubelski ratusz zaprasza je na warsztaty przygotowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Lublinie i Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, spacery po Lublinie, czy treningi bokserskie. Na warsztatach zorganizowanych przez PTTK dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat będzie można poznać historię Lublina, a każdy, kto będzie czynnie uczestniczył przynajmniej w połowie warsztatów, będzie mógł zdobyć odznakę krajoznawczą „Znam Lublin”. Z kolei na wieczorny spacer „Lublin na dobranoc” i zdobycie 7 wzgórz, na których leży nasze miasto, zapraszają przewodnicy z LUBLublin, a LROT zachęca do podróż w czasie do epoki renesansu podczas warsztatów w „Piwnicy pod Fortuną”. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć dostępne są na stronie lato.lublin.eu. Ciekawie spędzić czas można również na „Wakacjach w Bibliotece”. Prowadzą je wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, a szczegółowy program i harmonogram zajęć można znaleźć na stronie mbp.lublin.pl w artykule „Wakacje w Bibliotece”. (K)