Walczyli przyszli olimpijczycy

W Miejskiej Hali Sportowej rozegrano I Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w zapasach stylu klasycznego, wolnego i zapasach kobiet. W uroczystej ceremonii otwarcia udział wzięli olimpijczycy, którzy reprezentowali nasze miasto w Igrzyskach Olimpijskich m.in. srebrny medalista z Seulu Andrzej Głąb oraz trzykrotny uczestnik tego największego i najstarszego wydarzenia sportowego mistrz świata i Europy Dariusz Jabłoński. Zawody rozpoczęły się od odegrania hymnu olimpijskiego, który co cztery lata rozpoczyna współzawodnictwo najlepszych sportowców z całego świata.


W grupie młodziczek w zapasach kobiet złote medale zdobyły: Joanna Sawicz, Oliwia Ożarowska i Marta Gajowniczek. Srebrny medal wywalczyła Gabriela Czarnecka. W grupie kadetek najwięcej powodów do radości miała: Katarzyna Jargieła, Nikola Skórska i Małgorzata Małek. Ta trójka bez żadnej porażki ze złotymi medalami stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebrne medale w tej grupie wywalczyła Monika Białach i Weronika Chapska. W drużynowej klasyfikacji kadetek Cement-Gryf zajął 1. miejsce.

W rywalizacji zapaśników w stylu klasycznym złote medale w grupie młodzików zdobyli: Filip Zając, Maksymilian Szwalikowski, Michał Woźniak, Karol Piekło i Oskar Misiec. Srebrnymi medalali nagrodzeni zostali: Tymoteusz Mitkiewicz, Michał Szwalikowski, Kacper Skibiński, Krystian Kaliński, Grzegorz Morciś. Na trzecim stopniu podium stanęli: Damian Woźnicki, Hubert Kusiak, Antoni Paluch, Filip Guz, Iwo Borowiec i Dawid Hawryluk.

W grupie kadetów na najwyższym stopniu podium stanęli: Hubert Sidoruk, Piotr i Michał Dąbrowscy, Jakub Kaczor. Srebrne krążki do domu zabrali: Olaf i Oskar Gajos, Kordian Gugułka. Brązowe medale do domu zabrali Kacper Guz i Oliwier Gajos. W grupie kadetów zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna Cementu-Gryfa Chełm. (r)