Waldemar Kogut poprowadzi Brata

Waldemar Kogut, kiedyś opiekun m.in. Unii Białopole, został nowym trenerem seniorów Brata Cukrownik Siennica Nadolna.

Tydzień temu napisaliśmy, że ze stanowiska opiekuna Brata Cukrownik zrezygnował Andrzej Ignaciuk. Poszukiwania jego zastępcy nie trwały jednak długo. Już w środę, 17 lipca, Stanisław Lubaś, prezes klubu z Siennicy Nadolnej, ogłosił, że nowym trenerem seniorów Brata został Waldemar Kogut. – Pan Waldemar sam się do nas zgłosił i zaproponował, że może poprowadzić Brata – mówi Lubaś.

– Odbyliśmy długą rozmowę i spodobała mi się wizja, jaką przedstawił. Liczymy, że pod wodzą pana Koguta będziemy grać przynajmniej tak, jak pod wodzą Andrzeja Ignaciuka. Przez ostatnie dwa sezony zajmowaliśmy drugie miejsca, ale nie napinamy się, że w zbliżających się rozgrywkach zwyciężymy i awansujemy do IV ligi. Po prostu chcemy grać ładną piłkę, a co będzie to będzie – dodaje Lubaś.

Waldemar Kogut ma 42 lata. Jego młodszy brat Sebastian jest trenerem Orła Srebrzyszcze. W. Kogut był przez dłuższy czas opiekunem seniorów Unii Białopole. Po słabych wynikach, w trakcie ostatniego sezonu został jednak zwolniony i zastąpił go Tomasz Hawryluk. W. Kogut urodził się w Chełmie, ale pochodzi z Dorohuska.

Przez ponad 10 lat był też związany z piłką nożną w Hrubieszowie. Miedzy innymi awansował z tamtejszym Huraganem do V ligi. Był też zawodnikiem Granicy Dorohusk, Czarnych Żagań, Unii Hrubieszów i Płomienia Nieledew. (kg)