Walizki dla wójta

Minęło 15 lat, odkąd Roman Kandziora jest wójtem gminy Kamień. Z okazji jubileuszu radni kupili mu w prezencie walizki. Ale wcale nie po to, aby się spakował i wyjechał…

 

Wiosną 2001 r. Roman Kandziora został wójtem gminy Kamień. Kandziora nie lubi fet i jubileuszu nie obchodził uroczyście. O rocznicy pamiętali jednak radni gminy Kamień, którzy na ostatniej sesji dziękowali mu za współpracę i podarowali w prezencie walizki.
– Nie chodziło o to, aby się spakował i nas opuścił – zapewnia Zbigniew Czerwonka, przewodniczący Rady Gminy Kamień. – To taki prezent na prywatne wyjazdy. Przyda się, gdy wójt będzie chciał odpocząć i gdzieś wyjechać.
Wójt Kandziora życzy sobie zdrowia i wytrwałości na dalsze lata urzędowania.
– Chciałbym, aby polityka, ta na górze, była bardziej przewidywalna – mówi Kandziora. – Jeśli już na samorządy mają być przerzucane zadania, to niech one będą odpowiednio dofinansowane przez rząd.
Wśród najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ciągu piętnastu lat wójt wymienia: budowę oczyszczalni ścieków, zbiornika wodnego w Natalinie, modernizację ujęć wody w Kamieniu oraz Rudolfinie, remonty szkół w Strachosławiu i Kamieniu, modernizację świetlic w Kamieniu i Strachosławiu, budowę świetlicy w Pławanicach, budowę trzydziestu przydomowych oczyszczalni ścieków. Wyremontowano też kilkanaście kilometrów dróg, przybyło chodników oraz około stu pięćdziesięciu lamp oświetleniowych. Wartość zrealizowanych inwestycji opiewa na około 20 mln zł, z czego dużą część stanowią unijne dotacje. (mo)