Warczący Mikołaje

Lubelscy motocykliści w mikołajkowych strojach wyruszą 10 grudnia z placu Zamkowego do szpitali i placówek opiekuńczych dla najmłodszym. Będzie to już 10. edycja tej wyjątkowej akcji – „MotoMikołaje”. Imprezę współorganizuje stowarzyszenie Moto Inicjatywa.


Tego dnia mieszkańcy miasta zobaczą na ulicach mnóstwo Świętych Mikołajów na specjalnie przystrojonych stalowych rumakach. W tym roku motocykliści z prezentami i pozytywną energią odwiedzą maluchy w szpitalu przy ul. Chodźki, szpitalu przy al. Kraśnickiej, w Szpitalu Neuropsychiatrycznym, w Domu Dziecka przy ul. Pogodnej oraz w Domu Samotnej Matki..
Jednym z elementów całej akcji są również licytacje, które będą trwać kilka dni. Chętni mogą wylicytować atrakcyjne vouchery np. na kurs baristyczny I stopnia o wartości 450 zł, voucher do salonu kosmetycznego, płyty i wiele innych. Rozprowadzane są też cegiełki w formie okolicznościowych naklejek, które można zdobyć np. w Rider’s Pub. Cena jednej sztuki: 5 zł. Dochód zostanie przeznaczony na dary.
Jednocześnie organizatory apelują do różnych firm o wsparcie akcji. Na zgłoszenia czekają do 5 grudnia. Potrzebne są słodycze, zabawki, książki, artykułu papiernicze i biurowe. Inicjatywę mogą wesprzeć również osoby prywatne. Paczki i dary można zostawiać m.in. w City Cafe (ul. 3 Maja 9) i w Rider’s Pub (ul. 3 Maja 9). Wszyscy, którzy chcą pomóc w jakikolwiek sposób, mogą kontaktować się z organizatorami pod nr. 694 447 769.
Joanna Niećko