Warszawa razy sześć

Od września Polskie Linie Lotnicze Lot przywrócą bezpośrednie połączenie z Warszawy do Świdnika. Będzie obsługiwane sześć razy w tygodniu.


PLL LOT stopniowo przywracają obsługę regularnych rejsów. Obecnie polski przewoźnik ma w ofercie 150 połączeń, a od początku września rozszerzy ją o kolejne loty krajowe, przywracając połączenie m. in. z Warszawy do Portu Lotniczego Lublin.

Loty na tej trasie będą obsługiwane 6 razy w tygodniu. Wyloty z Warszawy planowane są o godz. 23:10 codziennie z wątkiem sobót; a ze Świdnika o godz. 5.40 codziennie z wyjątkiem niedziel. – Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, odzyskujemy kolejne połączenie, szczególnie istotne, bo otwierające możliwość podróży do najważniejszych miast Europy i świata. Dzięki ofercie PLL LOT mamy znów możliwość dotarcia z Lublina – z jedną tylko przesiadką w Warszawie – między innymi do Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Mediolanu, Frankfurtu czy Brukseli – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Po przestoju związanym z pandemią świdnicki port powoli wraca do życia. W lipcu wykonano tu 252 operacji lotniczych i obsłużono 14 761 pasażerów, tj. o przeszło połowę mniej niż w analogicznym roku ubiegłego, kiedy odprawiono blisko 35 tys. podróżnych. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here